• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

GDN-22-140-8-SCX do subka

  • Autor wątku Autor wątku sz0p
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Rejestracja
Lip 13, 2008
Postów
71
Reakcji
0
Lokalizacja
Walce
Witam, ostatnio przeglądałem stronkę STXa i wpadł mi w oko model GDN-22-140-8-SCX . Poszperałem po internecie i piszą, że jakościowo podobny do tonsila 20/80/2. Może warto by zrobić suba na tym przetworniku?

Pokój: 4 * 3,5 = 14 m^2
Muzyka: hh, dance, coś w stylu Shpongle i Infected Mushroom
Podłogówki: 2*arn150 + visaton sc10n napędzane lm3886

Napęd dla GDN-22-140-8-SCX: mam mostek TDA zasilany +-36v pytanie czy starczy?
Obudowa: wg winisd 35l@45hz

Symulacja charakterystyki:


Symulacja group delay:


Zasadnicze pytanie: ma to szansę dobrze zagrać? Gdzie dostanę dobry filtr lp do niego, najlepiej jakby był na to samo napięcie co TDA czyli max +-40V.

pozdro
 
sz0p napisał:
mam mostek TDA zasilany +-36v pytanie czy starczy?
zasilanie na styk dla mostka
sz0p napisał:
Gdzie dostanę dobry filtr lp do niego, najlepiej jakby był na to samo napięcie co TDA czyli max +-40V.
wytraw plytke do mostka TDA wg projektu irka i przeloz swoja elektronike - lepsze i tansze rozwiazanie
dokumentacje znajdziesz w przyklejonych tematach w dziale elektronika
 
Pawel S. napisał:
sz0p napisał:
zasilanie na styk dla mostka
Znaczy się, że duże? W kicie Nord Elektronik zalecają nie więcej jak +-35V, u mnie jest +-36V, a bez obciążenia nawet +-37V, ale nic złego się nie dzieje.

Pawel S. napisał:
wytraw plytke do mostka TDA wg projektu irka i przeloz swoja elektronike - lepsze i tansze rozwiazanie
dokumentacje znajdziesz w przyklejonych tematach w dziale elektronika
Hmm, raczej nie odważyłbym się już więcej grzebać przy tym mostku, zostawię tak jak jest. Ale znalazłem taki kit norda, zasilanie akurat pasuje i cena też ok: LINK.
 
jak chcesz - ja bym zaoszczedzil :P
na takim napieciu moze pracowac - ale bedzie sie grzal bardziej a mocy i tak nie przybedzie
 
Pawel S. napisał:
jak chcesz - ja bym zaoszczedzil :P
na takim napieciu moze pracowac - ale bedzie sie grzal bardziej a mocy i tak nie przybedzie
Ostatnio przez godzinę katowałem mostek podłączonym do niego altusem 200 prawie na full mocy. Radiator był dosyć gorący, ale wzmak się nie wyłączał ani nie charczał, więc chyba jest OK :twisted: :twisted:

A co do głośnika do suba to doradzano mi też STX 27/450/8, ale czy mostek go uciągnie - raczej wątpie, pewnie membrana będzie latała jak szmata na wietrze, a może dać coś ze stajni tonsila... już sam nie wiem :roll: :cry:
 
Powrót
Góra