• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Kolumny na średniej klasy przetwornikach do 1000zł

  • Autor wątku Autor wątku Gość
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Mówisz o tej Vifie: http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-vifa-xt19td0004-p-1087.html ?
Ktoś jeszcze wyrazi opinie, czy warto ją brać w zestaw z KEPem? Czy jednak ten Seas będzie lepszy? Bo bardziej wolę miekkie brzmienie :). Proszę, weźcie też pod uwagę, czy są gotowe, policzone zwrotnice.

I takie małe pytanko, bo chciałbym to wiedzieć zanim zaczne projektować obudowy:
jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy otworem BR umieszczonym w kierunku do słuchacza a z tyłu kolumn? Pewnie zależy to od tego, w jakiej odległości od przeszkody znajdującej się z tyłu stoi kolumna. U mnie będą stały w rogach pokoju, po mojej lewej i prawej stronie oczywiście :). Skierowane będą w moją stronę pod kątem 30 stopni, więc jeśli BR będzie z tyłu, dźwięk będzie trafiał w kąt pokoju. I na jakiej wysokości umieścić otwór BR?

Dzięki wielkie, ogromne :D
 
Pawel S. napisał:
c4meleon napisał:
Moje HDS'y180 i vify XT25TG ... A w 1000zł sądzę że się zmieścisz..
taaa :lol:
chyba jak mu sie trafia uzywki w dobrej cenie :P

Teraz te głośniki są tak drogie, że szkoda gadać.
Z AC można było je kupić w sumie za niecałe 600zł z przesyłką.
A teraz to w Akustyku trzeba zapłacić prawie 1000zł
 
djbuh napisał:
jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy otworem BR umieszczonym w kierunku do słuchacza a z tyłu kolumn? Pewnie zależy to od tego, w jakiej odległości od przeszkody znajdującej się z tyłu stoi kolumna. U mnie będą stały w rogach pokoju, po mojej lewej i prawej stronie oczywiście . Skierowane będą w moją stronę pod kątem 30 stopni, więc jeśli BR będzie z tyłu, dźwięk będzie trafiał w kąt pokoju. I na jakiej wysokości umieścić otwór BR?
jak bedziesz mial tunel z tylu i zblizysz kolumny do sciany to wystapi podbicie basu. mozesz to regulowac odsuwajac kolumny.
jak nie masz miejsca to lepiej daj tunel z przodu

otwor umiesc tak zeby dobrze wygladal :P

chyba byla do KEPa zwrotnica z SEASem wiec warto poszukac okazji
 
tylko ze z seasem 22taf/g to jest dla dwoch kepow na kolumne. jak znajdziesz gdzies zwrote do innej kopulki niz ta vifa xt19 z loudspeaker to ok.
co do samej vify i jej grania: a z czym do tej pory miales do czynienia?
 
Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że mam ten subwoofer :mrgreen: i nie oczekuję dobrego basu z kolumn. Bardziej zależy mi na średnicy.

Czy w tym wypadku pozostało mi wziaść 165KEP, który podobno ma bardzo dobrą średnicę i całkiem niezły bas (który nie jest mi potrzebny), czy może znajdzie się jakiś inny głośnik, który ma bardzo dobrą średnicę, jest tańszy od 165KEP i niekoniecznie ma dobry bas (byle nie grał gorzej niż mój Tonsil :razz:)? Może jednak Monacor SPH-176?
 
sph-176 raczej jest gorszy. jak chcesz lepszej srednicy to szukaj czegos 13cm, a nie wiekszego od kepa...
 
Powrót
Góra