• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Konstrukcja DIY do 3000-3500zł

Rejestracja
Cze 7, 2013
Postów
224
Reakcji
0
Lokalizacja
Wrocław
Macie jakieś sprawdzone i dobre klasowo konstrukcje DIY kolumn w tym przedziale cenowym?? Co możecie polecić ??
 
3000-3500zł to na całe kolumny czy tylko głośniki lub głośniki i zwrotnice?
 
A wieć tak:
Potrzebuje kolumn do słuchania muzyki typu: rock, pop i muzyki elektronicznej,
Kolumny będą zaadaptowane w pomieszczeniu ok 15-18m2 ale możliwe, że w przyszłości będą w pomieszczenie 25-30m2
Budżet to: 3000-3500zl na przetworniki i zwrotnice wraz z okablowaniem

teraz może będzie trochę jaśniej:)
 
Mówiąc o rocku nie miałem na myśli metalu:P

A ja nie mialem na mysli metalu.
Rock i pochodne,Elektronika ala prodigy jestem wrecz pewien ze te kolumienki zagraja ostro i z wykopem a to do tych gatunków pasuje.
Naped genialny pytanie tylko co z akustyka twojego pokoju? Jak z basem?
 
Właśnie chce iść w 3way aby już w miarę dobry komplet był.

Co mogę powiedzieć o AWX w TL.. Co prawda jeszcze nie grają jeszcze na Accu e450 ale już niedługo:) Bas naprawdę dobry, ale zauważyłem, że dużo zależy od rodzaju muzyki. Pod muzyką rockową bas jest szybki, dynamiczny i można powiedzieć głęboki.. Wysokie i średnie nie męczą, bas również. Natomiast jeżeli posłuchać na nich muzyki elektronicznej ma się wrażenie, że bas nie wyrabia.. tak jakby muzyka szła z opóźnieniem.. Pewnie dużo jeszcze zależy od wzmacniacza.. Mogę powiedzieć,że to naprawdę dobre kolumny za tą cenę..
 
Za 3500zł za głośniki, zwrotnice i okablowanie da się złożyć zestaw na Morel ET338 + Seas Excel W15CY001 + Seas L22 RN4X/P
Bardzo fajny zestaw :)
 
Ushery są fajne, ale ja zmieniłbym wysokotonówkę na coś innego. Robiłem konstrukcję ze Scan Speakiem D2905/970000. Do tego 8948a i 8955a i to też było naprawdę fajne granie...inne od Seasów, ale też bardzo dobre :)
 
Jest propozycja na 3way takie przetworniki:

1) Usher 8948A + 9950 + 8955
2) Morel ET338 + Seas Excel W15CY001 + Seas L22 RN4X/P
3) Seas T25CF001 + Seas Excel W15CY001 + Seas L22 RN4X/P


Jeszcze jakies propozycje?? Jakieś porównania.. Który zestaw bardziej pasuje i współgra ze sobą??
 
Jeszcze jakies propozycje?? Jakieś porównania.. Który zestaw bardziej pasuje i współgra ze sobą??
Hm,najlepiej było by posłuchać które brzmienie Ci lepiej pasuje.W tej konfrontacji usher wypada blado na tle morela i seasa!to inna liga.Miałem okazję słuchać tego zestawu będąc w Łodzi i śmiało mogę polecić!!!A może wproś się z buteleczką na odsłuch jeśli bywasz w Łodzi?kto wiem może wrócisz z nowymi kolumnami?:)
 
Potrzebuje kolumn do słuchania muzyki typu: rock, pop i muzyki elektronicznej,

Jakieś porównania.. Który zestaw bardziej pasuje i współgra ze sobą??

Moim zdaniem jeśli chodzi o rodzaj muzyki to w tym przypadku Ushery odpadają. Mi Ushery bardzo fajnie grają, łagodnie i ciepło, ale to je właśnie dyskwalifikuje.
Do rocka są za "miękkie", do popu za "ciepłe" a do elektroniki za mało "dynamiczne". Co nie zmienia faktu że Ushery i tak zagrają lepiej niż STX-y.
Moim zdaniem lepiej się sprawdzą Seasy w tym przypadku.
 
Powrót
Góra