• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Rejestracja
Gru 23, 2004
Postów
25
Reakcji
0
Lokalizacja
Oleśnica
Piszę w tym roku pracę dyplomową na temat obliczeń obudów dla głośników za pomocą programów komputerowych. Myślałem, żę dobór głośników(niskotonowe) bezie sprawą prostą. Okazało się, żę nie. Prowadzący kazał mi wymyśleć zasadę według jakiej będe dobierał głośniki. Ma ona pokazać różnice w obliczeniach między programami. Podobno jak dobór nie będzie przemyślany to różnice będą małe i nie uda mi się pokazać różnic między programami. Ja mam zbyt małe doświadczenie obliczeniowe jak narazie także nie mam za bardzo pomysłu(prowadzący też ich nie ma :) ). Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.
 
roznic co do obliczania obudowy praktycznie niema. są jedynie w uwzględnianiu dodatkowych czynników (wytłumienie, straty w tunelu, stratność obudowy, rezonanse budy, tunelu itp. wszystkie programy piszą to samo bo opierają się na identycznych matematycznych wyprowadzeniach wzorów
 
Powrót
Góra