• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Mostkowanie tda7294

Rejestracja
Maj 30, 2005
Postów
38
Reakcji
0
Lokalizacja
Białystok
Mam zbudowane dwie końcówki na tda7294. Chciałbym je połączyć tak aby pracowały w mostku. Czy jest to możliwe bez przerabiania płytek?

Czy głośnik stx 27-150-8 będzie dobry do tego wzmacniacza? Czy może zastosować inny?

Na forum jest dużo filtrów do subów, ale który będzie dobry?
Nie miałem nigdy styczności z subami. Do czego służy, praktycznie pokrętło do odwracania fazy?
 
Tak jest to mozliwe, wyjście 1TDA łączysz poprzez rezystor z wejsciem odwracającym 2TDA w tym że wejście nieodracajace 2TDA za pomocą rezystora i kondensatora łączysz z masą i po sprawie. Zobacz na datasheeta TDA czarno na białym widać co i jak.
Ten STX będzie dobry do mostka na TDA.
Zdobądź trochę wiedzy bo coś kiepsko.
 
Na schemacie mostka są inne wartości niektórych rezystorów i kondensatorów, np. kondensatoy przed trzecią nogą układu tda na schemacie mostka mają wartości 0,56uF, a na schemacie pojedyńczego tda ten kondensator ma wartość 470nF. Czy to majkieś większe znaczenie? Czy wartości kondensatorów i rezystorów mogą zostać takie jak w pojedyńczym tda?
 
możesz zrobić też oddzielny preamp odwracający faze na jednym tda a na drugim nie .... to najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie w tym wypadku...
 
Jesli wykorzystasz np uklad filtra przestrajanego ktory podaje dwa sygnaly w przeciwfazie na wyjsciu to juz masz spokoj, ale przelacznik fazy niestety odpada.
 
Powrót
Góra