• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

wykres pod gdn 16/30

Rejestracja
Wrz 22, 2005
Postów
69
Reakcji
0
Lokalizacja
sanok
zrobilem w winisd beta wykres dla: 2 glosniki gdn 16/30 4 ohm z obliczen wyszlo dla obd. zamknietej 334,8l pojemnosci (kolor zielony) ale przy 158,0l (zolty) glosnik ma podobna charakterystyke. czy mozecie to sprawdzic czy to jest w ogole dobrze policzone parametry glosnika : http://www.tonsil.com.pl/products/speaker/glosniki_niskotonowe_160.htm
 

Załączniki

  • gdn_16_30.jpg
    gdn_16_30.jpg
    51.5 KB · Wyświetleń: 0
nie jest dobrze jak ty sobie wybrazasz glosnik 16cm w obudowie 300L ??

zmniejsz obudowe na 2 glosniki 16cm 10-25L tego sie trzymaj
 
Jak wychodzi z obliczen? Chyba tylko winisd wlaczyles...
Sam musisz dobrac obudowe a nie ze wpiszesz parametry i zobaczysz co tam wyszlo...
 
wlaczylem alfa i beta wiec jaka powinna byc najlepsza charakterystyka dla tego glosnika? a recznie jak policzylem Qr , Vr, to Vb wychodzi 207l
 
audiomania.info << tam jest tutorial do win isd... przeczytaj CAŁY DOKŁADNIE a bedzies juz smialo bawił sie win isd.(i bedziesz wiedzial dlaczego dalo ci obudowy 300 + litrów)
 
mistrzwalki, wyobraz sobie i pomysl przez chwile bez zadnego liczenia... 300l dla 16 to tak jakby gral praktycznie bez obudowy;p
 
Prawidlowa ch-ka dla glosnika jest nieosiagalna, marzymy o niej tylko.
Sam kreujesz w niewielkim zakresie czy chcesz miec nizsze tony czy szybsza odpowiedz ale w okreslonym przedziale. Tak wielka obudowa da - cisze... po odkreceniu lekko galki bo wyplujesz glosnik.
Podstawy poczytaj, poprzygladaj sie gotowym projektom.
 
Powrót
Góra