• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Wzmacniacze Vibe VP4 i VP3

Rejestracja
Sie 24, 2011
Postów
2
Reakcji
0
Lokalizacja
irl
Witam serdecznie
Zakupiłem wzmacniacze jak w temacie.Chcę zabrać się do ich naprawy,bo nie działają jak powinny, choć jestem "średnim" elektronikiem :).
Odnotowane usterki:
1. W VP4 (monoblock z opóźnieniem załączania)przy zmianie podbicia basów, włączeniu loud, wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki słychać w głośnikach głośny stuk, poza tym raczej wszystko ok. Zauważyłem że jeden z rezystorów jest nadpalony, ale ma rezystancje jak powinien.

2. W VP3 działa tylko jeden z czterech kanałów.Płytka jak i elementy wyglądają ok.

Moje pytania brzmią :
a) Czy ktoś mógłby określić ewentualną usterkę?
(w vp4 domyślam się że być może to problem z sekcją zasilania)

b) Gdzie mogę znaleźć schematy do tych wzmacniaczy? Szukałem na google ale nie zdołałem się dokopać
 
wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki słychać w głośnikach głośny stuk,
Zakładam, że wtedy wzmacniacz ma odcinane napięcie i może skoczyć na ułamek sekundy DC do kilkudziesięciu woltów.

a) Czy ktoś mógłby określić ewentualną usterkę?
Szczerze? Tu na forum nikt nie jest jasnowidzem, podaj chociaż jakiś schemat, a my postaramy się powiedzieć co pomierzyć itp.

Nie na temat...
Kurczę, jeszcze niedawno mnie opieprzano za takie pytania ;)


---------- Post dodany o 16:07 ---------- Poprzedni post o 16:07 ----------

b) Gdzie mogę znaleźć schematy do tych wzmacniaczy? Szukałem na google ale nie zdołałem się dokopać

poszukaj na www.elektroda.pl
 
Dzękuję za zainteresowanie.
Vp3 już naprawiony, wina tkwiła w przerwanych ścieżkach przy złączach na wyjściu jak i wejściu sygnału.
Co do schematu vp4 to nie znalazłem nic na elektrodzie, chetnie zamieszcze tutaj zdjęcia płytki z obu stron jeśli to pomoże.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2413e1afdf5fced0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99f60b2e76a74939.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3179f4f7b764583.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/231992da61f46ebe.html
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Góra