• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Zwrotnica - sygnału liniowego

Rejestracja
Cze 24, 2004
Postów
464
Reakcji
0
Lokalizacja
Sanok
Widziałem dziś w sklepie ciekawą zwrotnice, wyglądała jak wtyczka chinch:
z jednej strony wpinało się do niej sygnał a drugi koniec wykało do wzmacniacza??
Bawił się ktoś tym, jest sens takie coś kupować, czy lepiej zwykłą zwrotnice?? - jest to raczej dedykowane dla suba- cena porównywalna ze zwykłą zwrotnicą. A tak wogule to niewiedziałem, że zwrotnica pasywna może być przed wzmacniaczem.
 
Pewnie byl to zwykly filtr RC. W tak malych wymiarach jak wtyczka chinch niczego wiecej sie nie wcisnie.
Pozdro
Dexter
 
Zwrotnica ktora musi przeniesc juz jakas moc, owszem. Ale sam napisales ze to sie podlacza przed wzacniaczem. Wiec prosta konkluzja to filtr RC.
Pozdro
Dexter
 
to musiał być filtr RC. Filtr dolnoprzepustowy obejdzie się bez cewki, ale pod warunkiem, że impedancja wejścia jest duża. W tym przypadku tak jest, niestety traci się na amplitudzie sygnału.
 
Powrót
Góra