Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaką uczelnię wybrać?

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #41
    Nie wiem jak jest na innych uczelniach. Wiem jak jest na mechanice na AGH. Podliczając godziny w semestrze to na dziennych jest ich trochę ponad 2 razy więcej, ale materiał jest ten sam. Po prostu na dziennych na ćwiczeniach robi sie 2 razy więcej zadań. Teoretycznie poziom jest wyższy na dziennych, ale to wszystko zależy na jakiego wykładowcę sie trafi.
    A co do pracy po ukończeniu studiów, to pracodawca patrzy też na doświadczenie. Jeśli ktoś przez 5 lat studiowania zaocznie pracował to ma zdecydowanie większe doświadczenie niż osoba po studiach dziennych.
    Poza tym na studiach dziennych po 5 latach ma sie magistra inżyniera, a na zaocznych inżyniera zdobywa sie dopiero po 4,5 + 2 lata na magistra. Jak mówię tak jest przynajmniej na
    mojej uczelni, nie wiem jak na innych.

    Skomentuj


      #42
      Popieram GRZESIA, studia to studia, każdy wybiera tryb nauczania jaki mu odpowiada.
      Teraz aby zdobyć tytuł inżyniera nauka trwa 7 semestrów na zaocznych, tak mają chyba wszystkie pierwsze roczniki na politechnikach.

      Skomentuj


        #43
        Jak widać każdy ma swoje zdanie - i dobrze, najgorzej go nie mieć. Natomiast zgodzę się z Wami w tylko jednym jeśli o te dwa rodzaje studiów chodzi - i tu i tu po prostu trzeba się chcieć nauczyć, bo bez tego nie da się, po prostu się nie da :)

        Skomentuj


          #44
          W pewnej firmie zajmującym się podłączaniem i obsługa wież nadawczych/przekaźnikowych telefonii cyfrowej (Era/Plus) jest inaczej niż mówi takero. Szefowie zatrudniając ludzi patrzą na wiedzę jaka posiadają następnie czy pasują do zespołu a potem jaką szkołę zakończyli (zaoczne/dzienne nikt nie patrzy na to). Podobnie było w elektrowni Bełchatów, przyjmując pracowników (nie mówcie o fizycznych ale o ludziach tzw. inżynierach) zrobili test sprawdzający wiedzę w którym z 300 chętnych zostało 40 :cool:

          Znajomy studiując na informatyce na słynnym wydziale PPT (polibuda Wrocław) dostał prace w CD Projekcie tylko dlatego że był najlepszy (był na dziennych), podobnie jego kolega z zaocznych :lol:

          Skomentuj


            #45
            naczytalem sie tego i od razu dostalem checi do nauki niemieckiego(cienko u mnie z nim :P ) zeby mature zdac :) orientuje sie moze ktos czy lepiej isc na uniwerytet czy polibude na jakis kierunek zwiazany z programowaniem? zalezy mi na czyjejs opini bo w zadnym informatorze nie przeczytam co jest lepsze pod wzgledem zdobywanej wiedzy na ten konkretny temat, nie historia, polski itp..

            Skomentuj


              #46
              dulin7, chyba wszedzie jest tak samo.
              skonczylem technikum samochodowe w koszalinie z 3 wyroznieniami, tytulem szkolnego "auto experta" oraz z 6 miejscem w ogolnopolskiej olimpiadzie wiedzy samochodowej, a malo co bym nie skonczyl pierwszego roku przez polski :P
              pierwsze 2 lata to byly nudy ale ostatnie 2 byly bardzo przyjemne

              obecnie studiuje mechanike na polibudzie w koszalinie a pozniej wybieram specjalizacje "eksploatajca i marketing pojazdow samochodowych" lub odwrotnice

              Skomentuj


                #47
                LukaszN Witam! Przepraszam że długo nie odpowiadałem, ale nie miałem czasu... Co do innych specjalności na Elektronice to tak:
                1. Cyfrowe Systemy Sterowania - które wybrałem i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony:)
                2. Systemy Transmisji Radiowej - w skrócie radiówka, czyli anteny, fale itp.
                3. Systemy Transmisji Optycznej - tutaj światłowody, lasery, masery itp.
                4. Cyfrowe Techniki Multimedialne - głównie zajmowanie się obróbką dźwięku i obrazu.
                5. Inżynieria Biomedyczna i Akustyka - coś dla ludzi z tego forum, ale jednak więcej tam jest teorii i praktyki z Biomedyki - czyli sprzęt, podstawy anatomii itp.
                Każdy może wybrać coś dla "siebie" :)
                Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #48
                  ajantis, dzieki bardzo Powiedz jeszcze na którym roku wybiera sie rodzaj specjalizacji??

                  Widze ze wszedzie dużo jest elektroniki cyfrowej, a ja niestety przez moich szkolnych nauczycieli bardzo zniecheciłem sie do wszystkiego co cyfrowe i mikroprocesorowe :( Znajdzie sie coś dla mnie na politechnice w kierunku analogowym??

                  Skomentuj


                    #49
                    A moze ktos napisac jak to wyglada takie dostanie sie na studia??
                    Chodzi mi o to ze powiedzmy ze mam mature i co dalej??
                    Jakie przedmioty sier licza i czy w ogole cos takiego jest??
                    Pozdrawiam!!!

                    Skomentuj


                      #50
                      poszukaj kryteriow jakie wymagaja dane uczelnie. kazda punktuje konkretne przedmioty + wybrane oceny ze swiadectwa maturalnego

                      Skomentuj


                        #51
                        to bede musial poszukac :wink:
                        Pozdrawiam!!!

                        Skomentuj


                          #52
                          ŁukaszN Specjalizację wybierasz na czwartym roku - przynajmniej tak było w moim przypadku. Ja studiowałem na studiach jednolitych magisterskich a tzn., że po 5 latach - 10 semestrach (oczywiście zaliczonych) studiowania jesteś dopuszczony do obrony pracy dyplomowej - po której masz mgr inż. Teraz studia podzielili na stopnie:
                          -Studia I stopnia - to studia zawodowe - po których masz tytuł zawodowy inż., trwają 6 semestów - 3 lata
                          -Studia II stopnia - możesz do nich przystąpić po zaliczeniu I stopnia, trwają 4 semestry - 2 lata, kończą się uzyskaniem tytułu mgr, oczywiście wtedy już masz inż, czyli razem, mgr inż.
                          -Studia III stopnia - to studia doktoranckie - oczywiście tutaj nic nie muszę tłumaczyć :)

                          Co do cyfrówki - jest wszędzie. Tylko nie wiem czemu nie możesz jej załapać - przecież jest o wiele łatwiejsza od analogówki. W cyfrówce wszystko jest jasne (no może prawie), ale na pewno jest łatwiejsza do projektowania i analizowania, niż analogówka. W razie jakichś dodatkowych pytań - pisz.
                          Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #53
                            Nie tyle co nie moge jej załapac, bo moge ale mnie nie poaciaga tak jak analogówka i w tym problem chcociaż zdaje sobie sprawe jak trudna jest analogówka....

                            Skomentuj

                            Czaruję...
                            X