Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[Elektronika] UniAmp stereo integrated amplifier BC-210

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #21
    ogólnie na fotkach prezentuje sie dobrze.Widac,że troche popracowałeś.Dla mnie jak zwykle zupełnym nieporozumieniem jest włącznik sieciowy na ścianie tylnej (nie ułatwia to użytkowania) tym bardziej,że masz tyle wolnego miejsca na froncie.Sama obudowa wyglada raczej na wiotką.Brak gięć wzdłuż długiej krawędzi tyłu powoduje jej wyginanie do wnetrza w trakcie wkładania wtyków do gniazd(pomimo 1,5mm grubosci)
    ;róniez brak giec w pokrywie górnej z tyłu(zachodzacych na sciane tylna,wystarczy jakieś 7mm) zmniejsza jej sztywnosć a jest istotnym w tym przypadku elementem.Cóz jeszcze,sróbki z tyłu-od gniazd we ok ale pozostałe nieestetycznie sie prezentuja;malowanie blachy nierdzewnej to raczej nieporozumienie (chyba ,że powierzchnia była porysowana);pokretła potka i przełacznika można by bardziej oddalić od siebie;odbiornik podczerwieni przymocowałeś taśma izolacyjną?Tych troche kasliwych uwag mam nadzieje,że ci sie przyda przy tworzeniu nastepnej obudowy :razz: Ogólnie całkiem,całkiem

    Skomentuj


      #22
      Zamieszczone przez zbyszek
      Dla mnie jak zwykle zupełnym nieporozumieniem jest włącznik sieciowy na ścianie tylnej
      A po co miałem go dawać na froncie skoro wzmacniacz i tak jest załączany z pilota? To jest tylko dodatkowy wyłącznik, który całkowicie wyłącza zasilanie.

      Fakt, jeśli chodzi o gięcie w pokrywie górnej to trochę zawaliłem sprawę bo całkowicie wyleciało mi to z głowy. Mimo to obudowa wcale nie jest taka wiotka.

      Zamieszczone przez zbyszek
      malowanie blachy nierdzewnej to raczej nieporozumienie...
      A to dlaczego? Miałem zostawić surową w kolorze srebrnym?

      Jeśli chodzi o wygląd frontu to tak akurat mi się podoba. Rozmieszczzenie gałek nie jest przypadkowe.
      Resztę uwag przyjmuję:)

      Skomentuj


        #23
        Zamieszczone przez zbyszek
        odbiornik podczerwieni przymocowałeś taśma izolacyjną?
        To racja.. bart wez tam jakiegos kleju nakap albo chociaz silikonu czy cos :P optymalny bylby chyba polimerowy bo zlapie dobrze a w razie czego mozna bedzie tez usunac

        Skomentuj


          #24
          Zamieszczone przez bart210
          To jest tylko dodatkowy wyłącznik, który całkowicie wyłącza zasilanie.
          no własnie dlatego powinien byc usytuowany w miejscu łatwo dostępnym.Zauważyłem jeszcze brak wspornika pokrywy górnej na froncie czyli naciskając dłonia na środku szerokości pokrywy przy froncie zapewne ugina sie do wnętrza obudowy jakieś 5-10mm? :razz: ale jestem upierdliwy :lol:

          Skomentuj


            #25
            Zamieszczone przez zbyszek
            .Zauważyłem jeszcze brak wspornika pokrywy górnej na froncie czyli naciskając dłonia na środku szerokości pokrywy przy froncie zapewne ugina się do wnętrza obudowy jakieś 5-10mm?
            To nie czarna skrzynka w samolocie naszego rządu który w każdej chwili może spaść, obudowa nie musi być aż tak pancerna.

            Skomentuj


              #26
              Ja dzisiaj skończyłem składać swojego uniampa... Obudowa była kupiona także poszedłem po najmniejszej linii oporu.... i to widać, nie ma co porównywać nawet :) Twój wygląda dla mnie naprawde SUPER !!! Szacunek za cierpliwość i dokładność.
              Za to mój gra tak samo ładnie i też z konstrukcją na 15/40/5 :cool:

              Skomentuj


                #27
                dobra robota


                i ładne monitory

                Skomentuj


                  #28
                  Dziękuję za pozytywne opinie i za słowa krytyki :smile:
                  Zdaję sobie sprawę, że wiele rzeczy można by poprawić no i jak to bywa w DIY zawsze popełnia się jakieś błędy. Ot taki urok tego hobby :smile:

                  Zamieszczone przez zbyszek
                  Zauważyłem jeszcze brak wspornika pokrywy górnej na froncie czyli naciskając dłonia na środku szerokości pokrywy przy froncie zapewne ugina sie do wnętrza obudowy jakieś 5-10mm? :razz:
                  Nie wiem czy zauważyłeś na zdjęciach, ale dokładnie w środku obudowy jest umieszczony słupek, który powoduje, że obudowa się nie ugina. Mógłbym na wzmaku postawić jeszcze kilka klocków i na pewno nic by się z nim nie stało :razz:

                  Odbiornik jest przymocowany taśmą bo akurat nie miałem kleju :sad: Jak przy okazji kupię klej to na pewno to poprawię.

                  Skomentuj


                    #29
                    Bardzo przyjemna konstrukcja. Chwali Ci się wykończenie. Wiem z własnego doświadczenia, że obudowa to najgorsza część każdego DIY. Jak dla mnie bardzo ładnie. Oby więcej na forum było takich konstrukcji. Nie krytykuję bo to bez sensu, sam wiesz jakie poprawki możesz wprowadzić a jakie chcesz. Co do gałek, napisów itp wykończenia ważne, że Tobie się podoba. Jedno pytanko masz jakiś sentyment do BC-210 ? Extra pomysł...

                    Skomentuj


                      #30
                      BC to moje inicjały, a 210 to numerek z forum :wink:

                      Skomentuj


                        #31
                        Zamieszczone przez bart210
                        BC to moje inicjały, a 210 to numerek z forum :wink:
                        Nieźle a ja myślałem, że to od tranzystora... hihi fajny zbieg okoliczności

                        Skomentuj


                          #32
                          Bardzo ładna i schludna konstrukcja,pewnie tak samo gra.Obudowa mi się bardzo podoba,trafia w mój gust.Gratuluję udanej konstrukcji :smile:

                          Skomentuj


                            #33
                            Zamieszczone przez bart210
                            Nie wiem czy zauważyłeś na zdjęciach, ale dokładnie w środku obudowy jest umieszczony słupek, który powoduje, że obudowa się nie ugina.
                            no nie zauwazyłemale skoro piszesz,ze jest to w porzadku.bart210 jak na razie to najładniejszy zabudowny UNI na forum.Gratuluje.

                            Skomentuj


                              #34
                              Ładna obudowa, pomimo, że może się uginać. Jak postawisz go niżej na półce, albo przykryjesz CD, to.... nic nie nie ugnie

                              Myśle nad zmianą wzmacnacza Pioneer na właśnie UNIAMPA od Irka i tak zastanawia mnie różnica w dzwięku między tymi dwoma. Jak Ty porównasz jakość Twojego starego i UNIAMPA. Oczywiście subiektywna twoja ocena. Jak ma się poziom szumu słyszalnego w dwóch przypadkach i jak na Twoje gusta jakość dzwięku.

                              Wróce na chwilę do nieistotnej sprawy jeśli chodzi o dzwięk, a o nasze, Twoje bezpieczeństwo. Tematu poruszanego nawet na samym początku, mianowicie gniazda zasialnia bez złącza PE. (jako że wczoraj uprawnienia SEP - E,P,D do 1kV zaliczyłem i z TNC mnie przemaglował examinator).
                              Przepisy obligują nas do stosowania takowego i modernizacji sieci TNC na TNS. Oczywiście nie bedziesz instalacji zmieniał na TNS żeby zasilić wzmak, ale w TNC dla celów domowych też stosujemy "bolce" ochronne poprzez mostek z "bolca" na styk neutralny. Masz takich gniazdek napewno kilka w domu - pralka, lodówka (sprawdź tylko czy dobrze podłączone). Nawet jak ze ściany wychodzą tylko 2 kable, a nie 3 - zawsze można wymienić takowe gniazdo bez "bolca", na gniazdo z bolcem i jesteśmy bezpieczniejsi. Polecam zrobić to min. z gniazdem, gdzie podłanczasz listwę do zasialnia komputera.
                              W konstrukcach DIY, PE jest być może jeszcze bardziej istotna sprawa, bo urzadzenie z definicji może być niebezpieczne (złaszacza że spód wzmaka masz też metalowy, nawet nie pomalowany jako izaolacja, a płytki na dystansach tylko przykrecone :P), a ten bolec może pomóc gdy cos by nas miało popieścić.
                              Tak więc, szkoda że nie dałeś gniazda 3stykowego z racji bezpieczeństwa. Teraz przewód przewód PN podłączyłbyś do obudowy, żeby w razie "W" nie pojawiły się na niej niebezpieczne napięcia i było by git.

                              Skomentuj


                                #35
                                Wcześniej miałem Yamahe A-520. Nie grała źle, zależy kto co lubi. Jak już gdzieś wcześniej pisałem Uni ma więcej wysokich tonów, bardziej szczegółowy bas i poprawną średnicę.

                                Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to całkowicie się z Tobą zgadzam tylko nie rozumiem dlaczego producenci większości wzmacniaczy stosują wtyczki bez uziemienia?

                                Zamieszczone przez farmi18
                                Teraz przewód przewód PN podłączyłbyś do obudowy, żeby w razie "W" nie pojawiły się na niej niebezpieczne napięcia i było by git.
                                ...i miałbym małe bum bo do obudowy mam podłączoną masę sygnałową, żeby nie było przydźwięku. Czytałem, że to jest dużo lepsze rozwiązanie.

                                Skomentuj


                                  #36
                                  co do masy i zera na obudowie - bum raczej by nie bylo, bo na tym bolcu nic nie ma - nie powinno być. Nie wiem tylko jak by wpłynęło to na przedzwięki, sprzężenia, trzaski i szum.
                                  A po co masę do obudowy się podłancza??

                                  Inne wzmaki nie mają bolca, bo są w innej klasie ochornności - w kasie 2, czyli o lepszej jakości obudowie izolowanej, gdzie nie mają prawa pojawić sie napięcia niebezpieczne, nawet przy uszkodzeniu - i tam z definicji nie daje się bolca.
                                  Bolec jest w urzadzeniach, które mają Klasę 1 ochronności.

                                  Skomentuj


                                    #37
                                    Zamieszczone przez farmi18
                                    bum raczej by nie bylo, bo na tym bolcu nic nie ma - nie powinno być. Nie wiem tylko jak by wpłynęło to na przedzwięki, sprzężenia, trzaski i szum.
                                    Może i by nie było, ale powstałaby pętla masy i pojawiłby się nieprzyjemny brum.

                                    Zamieszczone przez farmi18
                                    A po co masę do obudowy się podłancza??
                                    Właśnie po to, żeby ekranować obudowę, która nie podłączona do masy będzie działać jak antena. Dotyczy to szczególnie metalowych obudów.

                                    Skomentuj


                                      #38
                                      Zamieszczone przez bart210
                                      powstałaby pętla masy
                                      A gdzie by ta petla powstala :P?

                                      Skomentuj


                                        #39
                                        Zamieszczone przez n_omyzs
                                        A gdzie by ta petla powstala :P ?
                                        Jakoś by powstała :mrgreen: Z tego co wiem to nie można łączyć dwóch różnych mas.

                                        Skomentuj


                                          #40
                                          Zamieszczone przez farmi18
                                          Bolec jest w urzadzeniach, które mają Klasę 1 ochronności.
                                          No wlasnie. czyli we wznacniaczu nie, gdy transformator ma znaczek dwa kwadraty jeden w drugim oznaczajacym druga klase ochronnosc ktora NIE POZWALA na stosowanie uziemienia.. Nie wiem zatem czemu kolega poleca
                                          Zamieszczone przez farmi18
                                          zrobić to min. z gniazdem, gdzie podłanczasz listwę do zasialnia komputera.
                                          W konstrukcach DIY, PE jest być może jeszcze bardziej istotna sprawa, bo urzadzenie z definicji może być niebezpieczne (złaszacza że spód wzmaka masz też metalowy, nawet nie pomalowany jako izaolacja, a płytki na dystansach tylko przykrecone :P ), a ten bolec może pomóc gdy cos by nas miało popieścić.
                                          Szkoda ze na szkoleniu SEP nie pwoeidzieli tobie jak niebezpieczny jest system TN-C i co sie dzieje w przypadku przerwy w pzrwodzie neutralnym i w czasie gdy wystapi napiecie robocze na obudowie....

                                          A po co masę do obudowy się podłancza??
                                          Zeby ekranowala i nie było smieci z powietzra (glownie 50Hz) przedostajacych sie do ukladu. Nie ma to nic wspolnego z petlami masy w ukladzie elektronicznycm.

                                          [ Dodano: 2009-04-24, 20:41 ]
                                          Zamieszczone przez bart210
                                          Z tego co wiem to nie można łączyć dwóch różnych mas.
                                          Mozna, np. mase kanalu lewgo i prawego albo mase cyfrowa i analogowa. Petla masy powstaje z innych powodow.

                                          Skomentuj

                                          Czaruję...
                                          X