Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[ Kolumny 2-drożne] Kolumny Michała K. MDT-29+M18WH

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #41
    Sory tam mi sie wkradło słowo sub. Miało być: "Druga sprawa wytrzymałość mocowa. Parzyłeś jaką ma m18wh w obudowach?"

    Nie chcę się kłócić bo to do niczego nie prowadzi ale kolega n_omyzs niech odpowie na te pytania i kończymy rozmowę.

    Czy masz m18wh lub bsw i czy słuchałeś ?
    Czy mierzyłeś m18wh,bsw parametry t/s i charakterystykę, lub masz od kogoś wiarygodne pomiary?
    Czy testowałeś rożne strojenia i obudowy dla m18wh lub bsw?
    Czy posiadasz sprzęt pomiarowy?

    To kolega odpowie i będziemy wiedzieli koledzy czy kolega tylko czytał o m18wh,bsw czy miał z nimi do czynienia na prawdę i jest wstanie doradzić innym forumowiczom i podzielić się doświadczeniami na temat tych głośników. Zakładam że kolega napisze prawdę.

    [ Dodano: 2008-10-19, 10:53 ]
    Dlatego napisałem że strojenie na 47 to nie metoda na wyplucie membran a najlepsze by było aktywne odfiltrowanie częstotliwości nie słyszalnych i nieobsługiwanych przez kolumny które przejmie sub.
    Kolego przykład. zmiana w zwrotnicy w lpadzie do d25ag i m18wh z 3,3 ohm i 4,7 ohm na 3,3 ohm i 5,4 ohm to różnica przecież minimalna w rezystancji i tłumieniu l-pada przyjdź do mnie posłuchaj to zobaczysz jaka jest duża to sam tyczy się bassu. Zmiana strojenia o parę herców.
    A wzmacniacz to denon pma 1500AE także mocy i prądu ma.
    http://www.denon.pl/site/frames_main...detail&Pid=253
    Ja nie wypowiadam się w tematach w których nie mam jakiegoś doświadczenia z moich testów. Boli mnie to że na forum jest kupa ludzi co gada o czymś co na oczy nie widziała i powtarza często głupoty innych. Jak w 2004 roku rejestrowałem się na forum to byli inni ludzie inne problemy a teraz masa pijawek i ludzi co dużo gadać potrafią a mało robić.

    [ Dodano: 2008-10-19, 10:55 ]
    A i nie podbijam mam cały czas wciśnięte " Source direct"
    Wszędzie był, wszytko widział, na wszystkim się zna...
    Wulgarny, przemądrzały to właśnie ja.

    Skomentuj


      #42
      Zamieszczone przez kondrax
      kolega n_omyzs niech odpowie na te pytania i kończymy rozmowę
      Odpowiem :)

      Zamieszczone przez kondrax
      A odcięcie na subie penie masz 50hz najmniej
      40Hz, ale to nic nie zmienia bo to mozna latwo w filtrze przerobic.

      Zamieszczone przez kondrax
      M18WH maja tak słabą wytrzymałość mocowa
      Bzdura.. wytrzymalosc mocowa zalezy glownie od aplikacji a nie od glosnika, nie ma tak ze mamy glosniki "odporne na wszystko" i "z kiepska wytrzymaloscia mocowa".

      Zamieszczone przez kondrax
      2-3 db na wykresie w przypadku m18wh bardzo słychać
      Dla "normalnego" czlowieka przyjmuje sie ze 3db do prog przy ktorym slychac jakas zmiane glosnosci. Ale niech bedzie ze faktycznie te twoje 2db podbijaja bas ze sluchac sie nie da:

      Zamieszczone przez kondrax
      M18WH maja tak słabą wytrzymałość mocowa że w 21L i 47hz jak miałem na piosence petera gabriela z płyty ovo mało membran nie wypluwało a sub się ledwo rozkręcał na 10 godzinie wzmaka. Co by było jak bym dał mniejsze strojenie. Gdzie normalnie słucham 9 do 10.Jeszcze jedno sam napisałeś charakterystyka dla b-r opada 12db/octave. To że m18wh ma f3 w okolicach 47hz, to nie znaczy ze częstotliwości poniższe są wycięte a jedynie ich nie słychać a membrana lata jak szmata jak jest głośniej na utworach z niskim basem bez wycięcia ich w połączeniu z subem jest lipa.
      I tak dalej..
      Zamieszczone przez n_omyzs
      kondrax napisał/a
      Od kiedy bass filtruje się sam? Co to za nowe wymysły? To że głosnika nie słychać przy niskich częstotliwościach to nie znaczy że on nie pracuje.


      To sytuacja o ktorej pisalem czyli zastosowanie filtra subsonicznego w celu zmniejszenia niepotrzebnych wychylen w zakresie pasma w ktorym glosnik juz nie gra (ale dalej pracuje). Ponizej jeszcze raz moj post, dla jasnosci:

      n_omyzs napisał/a
      Jedyny przypadek gdzie jest inaczej to gdy chcesz zwiekszyc wytrzymalosc mocowa kolumn - to po prostu wysoko ucinajacy filtr subsoniczny.
      Juz o tym przeciez pisalem w moim pierwszym poscie! Nie wiem po co dalej gadka taka.. napisalem ze subsonik stosuje sie w celu zwiekszenia wytrzymalosci mocowej..

      BTW majac do dypozycji jakikolwiek symuilator mozesz sprawdzic ze w zakresie strojenia BR zwieksza sie wytrzymalosc mocowa to nalezy wziasc pod uwage przyprojekcie choc oczywiscie nie jako jedyny czynnik.

      Zamieszczone przez kondrax
      Czy masz m18wh lub bsw i czy słuchałeś ?
      Czy mierzyłeś m18wh,bsw parametry t/s i charakterystykę, lub masz od kogoś wiarygodne pomiary?
      Czy testowałeś rożne strojenia i obudowy dla m18wh lub bsw?
      Czy posiadasz sprzęt pomiarowy?
      Wiekszosc nie, poza np pomiarami tych glosnikow ktore znalazlem w internecie np na tym forum itd. Jednak nie ma to chyba nic do rzeczy kondrax .. slyszalem wiele glosnikow w roznych aplikacjach i wybacz ale nie musze sluchac twoich konkretnych aby wypowiadac sie na temat zagadnien ktore dotycza wszystkich tak samo. Mowimy o jednej zdefiniowanej dzidzinie ktorej wszystkie elementy podlegaja tym samym prawom fizyki.

      Skomentuj


        #43
        A wytrzymałość myślałem że zależy od parametrów głosnika a tu się okazuje że od aplikacji tyle lat w błędzie byłem.
        Podbija i słuchać się da ale bass z suba nakłada się z tym z kolumn dlatego że musiało by być mniejsze odcięcie suba.
        A ja myślałem że to jeden z priorytetów wytrzymałość mocowa w projektowaniu kolumn. No popatrz pan Andrzej Kisiel w swoich artykułach "w głośnikowym żywiole" mnie oszukał. Kurcze tyle lat mnie oszukiwano i to przez takich znanych ludzi z dziedziny audio, Kisiel czy Krajewski.
        A ja jechałem różnymi autami maluchem, dużym fiatem i są to super auta a i tak twierdze że bmw jest fajne mimo ze go nie miałem ani nim nie jechałem ale kolega mi mówił i na internecie ze jest super auto i przeczytałem ze się często psuje.
        I kolega nie ma sytemu pomiarowego a o pomiarach mówi, doświadczenie skąd?

        Dobra dość tych jałowych dyskusji, ja kończę wypowiedzi bo widzę że są mądrzejsi ludzie którzy coś tam w internecie przeczytali a na oczy nie widzieli. Bo głośnik głośnikowi nie równy a parametry a rzeczywistość i testy na żywo rożne rzeczy.



        Michał K.
        Wracając do konstrukcji uważam że piękny fornir i wykonanie stolarskie. Gratuluje. Gorzej z umiejscowieniem w pokoju, monitory lesze rozwiązanie uważam by było, ale to moje zdanie. A suba proponował bym zrobić jak ci to niebieskie przeszkadza tak jak ja:
        http://kondrax.mayhem.net.pl/moje_au...ze/duze_10.JPG
        Niebieską piankę pomalowałem sprayem przysłaniając membranę aby jej nie pomalować. A środek zrobiłem tak: kupiłem za 1,2zł wycinankę samoprzylepną wyciąłem koło pomalowałem sprayem przykleiłem.
        Wszędzie był, wszytko widział, na wszystkim się zna...
        Wulgarny, przemądrzały to właśnie ja.

        Skomentuj


          #44
          UWAGI MODERATORA
          jak juz ostrzegalem... zamykam

          Zamieszczone przez kondrax
          Gorzej z umiejscowieniem w pokoju, monitory lesze rozwiązanie uważam by było, ale to moje zdanie.
          jakbys przeczytal dokladnie poczatek to bys wiedzial ze to pomieszczenie jest przejsciowe bo dom jest w budowie ;]

          Skomentuj


            #45
            Jakim programem obliczałeś zwrotnice ???

            kolumny OK. fajnie wyglądają,

            Skomentuj


              #46
              zadnym. zwrotnice sa wg projektu borysa
              zmierzyc i zaprojektowac je mozesz w Speaker Workshop

              Skomentuj


                #47
                Kolego Michal. Jak spisuja sie kolumny ? Masz juz je pewien czas wiec pewnie sie osluchales Jestem w trakcie budowania wj zestawu wiec moze dasz mi jakies rady co bys teraz zrobil inaczej niz opisales Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #48
                  kolumny fajne, a kiedy suba zaprezentujesz ???

                  Skomentuj


                    #49
                    jak skończe :)

                    Skomentuj


                      #50
                      Nie chce zakladac nowego tematu wiec tu sie spytam. Jestem na ukonczeniu tego samego zestawu i mam pytanie odnosnie tego strojenia bo na poczatku panowie mieliscie inne wyniki w symulacjach Ja mam 22l brutto czyli jakies 17-18l i tez chcialem dostroic na 47Hz i winISD mi wychodzi 22cm i troche wlasnie to dziwne gdzie kolega "dolphin" przy 19l i 46 mial 16 cm mi wychodzi tez 22...
                      A i jeszcze troche banalne pytanie jak sprawdzacie dzwiek na kazdej dlugosci tunelu? poprostu wysuwacie tunel co 1,2 cm??

                      Skomentuj


                        #51
                        Zamieszczone przez piotrorts
                        A i jeszcze troche banalne pytanie jak sprawdzacie dzwiek na kazdej dlugosci tunelu? poprostu wysuwacie tunel co 1,2 cm??
                        Trzeba go przedłużać. Przednia krawędź tunelu bez względu w jakim miejscu się znajduje w stosunku do ścianki przedniej, to i tak efekt będzie ten sam (jak mniemam, f reznonasu się nie zmienia ). Do testów warto sobie zrobić rurkę w rurce i manipulowac jej długością.

                        Skomentuj


                          #52
                          piotrorts, a jaka srednice tunelu bierzesz pod uwage? bo moze bierzesz zewnetrzna i dlatego takie wyniki masz

                          Skomentuj


                            #53
                            Własnie bralem pod uwage 6.8 cm.Jak wezme ta najmniejsza srednice to faktycznie tunel sie zmniejsza do 17cm.Dzieki.

                            Skomentuj


                              #54
                              Ta vifka fajnie powinna sie spisać w closed 16l ; ) konstruktorzy ostinato ostro przegieli : )

                              Skomentuj

                              Czaruję...
                              X