1. Włączyłem opcję "thermals" żeby ułatwić lutowanie i dlatego tak a nie inaczej wyglądają pola lutownicze.
2a. Najpierw sugeruję sprawdzić czy działa samo zabezpieczenie na pcb zasilacza. W tym celu podpinamy sam zasilacz do trafa i zwierając do masy zasilacza jedno z wejść CUR sprawdzamy czy zabezpieczenie działa. Przekaźnik zostanie odłączony, zgaśnie LED3, jak usuniemy zwarcie po paru sekundach załączy się przekaźnik. Zabezpieczenie przeciwzwarciowe wymaga detektora zwarcia w końcówce mocy, Uniamp posiada takie coś.
2b. Wystarczy podpiąć baterię o napięciu co najmniej 2V do wejść INL lub INR i do masy zasilacza żeby sprawdzić to zabezpieczenie. Po ok 2 s przekaźnik zostanie wyłączony.
2c. Do sprawdzenia zabezpieczenia termicznego wystarczy zewrzeć jedno z wejść TEMP.
2d. Wejścia CUR1 i CUR2 służą do podłączenia detektora zwarcia z końcówki mocy. Niestety nie wszystkie wzmacniacze takowy posiadają.
3. Tranzystory T1,2 i 3 będą się grzały. Wszystko zależy od napięcia zasilania, napięcia jakie chcemy uzyskać i obciążenia. Ok 2W można bezpiecznie wytracić z obudowy takiego tranzystora bez ryzyka uszkodzenia.
4. Zwarcie R10, 11 i 12 nie powinno spowodować uszkodzeń. Pewnie gdzie indziej dotknął Ci ten kabel. Posprawdzaj Q1, Q2, Q3. Sprawdź czy zasilacz do zabezpieczenia daje 24V.
Zamieszczone przez Micwoj
Zobacz posta
Jeszcze jedna uwaga, zabezpieczenie zawarte na pcb NIE odcina zasilania wzmacniacza mocy. Przekaźnik odłącza tylko wyjście na kolumny głośnikowe.
Zostaw komentarz: