Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Preamp 2.2 na PGA2311

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #41
    Dzięki dolphin za propozycję, chętnie to Tobie powierzę, ale póki co wolałbym żeby układ przetestowało jeszcze pare osób.

    Skomentuj


      #42
      Witam.. Dolphin123 był chętny na zajęcie się grupowym zamówieniem płytek pod pre 2.2 a ja rozmawiałem z mkulem na PW i projekt może powoli iść do realizacji lecz niech jeszcze autor oraz dolphin123 się wypowiedzą w tej sprawie.. To może w niedalekiej przyszłości dojdzie do grupowego zamówienia..

      Skomentuj


        #43
        W obecnej wersji - takie PCB jakie są do ściągnięcia z mojej strony pre działa bez żadnych zastrzeżeń, ale po rozmowach z Irkiem wprowadziłem kilka istotnych poprawek i zamierzam wprowadzić jeszcze kilka. Dodatkowo chciałbym zrobić możliwość podłaczania dowolnego pre, który możnaby odłączyć przekaźnikami, tyle, że to wymagałoby zmian w elektronice (dołożenie portexpandera) i co za tym idzie zmian w sofcie, który już nie będzie pasował do obecnej wersji.

        Skomentuj


          #44
          Tak więc może niech osoby z forum podejmą decyzje czy organizujemy zamówienie na obecne płytki czy czekamy na nową wersje.. Ja osobiście uważam że obecna wersja jest wystarczająco rozbudowana a dodatkowy pre jak w moim przypadku zazwyczaj będzie wstawiany na stałe..

          Skomentuj


            #45
            Tak jeszcze zapytam.. Jakie są wymiary poszczególnych płytek..?

            Skomentuj


              #46
              Zamieszczone przez smerfetek13
              .. Ja osobiście uważam że obecna wersja jest wystarczająco rozbudowana a dodatkowy pre jak w moim przypadku zazwyczaj będzie wstawiany na stałe..
              smerfetek13 to ze tak uważasz akurat... nie ma super ważnego znaczenia.... są np bardzo poważne poprawki w zasilaczu ...w sumie to Michał zrobił całkiem nowy zasilacz z soft startem, który powstał po rozmowach jakie wymienialiśmy z Irkiem (tutaj wielkie dzięki dla Irka, ważne są uwagi doświadczonej osoby :) )...
              są też pewne plany modernizacji pcb głównego ;p...

              problem jest taki że trzeba by najpierw zrobić prototyp, a potem zamawiać płytki ;p
              ja do połowy licpa np nie mam na to czasu, Mkulowi troszkę się nie chce, zresztą ma też swoje zajęcia heh

              dotychczasowa wersja oczywiście działa... i ma się dobrze choć poprawki są ważne ;p i np ja swoją wersję jak tylko będę miał czas na pewno "przebuduję" według nowego projektu ...

              są też wreszcie obudowy do naszych "zabawek" ........foty wkrótce (muszę najpierw je dostarczyć Michałowi ;p)

              Skomentuj


                #47
                Jak mkul przedstawi już pewny projekt, który chciałby oddać do zakładu to na pewno się tym zajmę.
                Mogę także w lipcu wykonać prototyp poprawionej wersji.

                Skomentuj


                  #48
                  oj smerfetek ... wymyślasz coś a nie masz pojęcia co było wcześniej ..albo co jest teraz......ani nawet o co się rozchodzi i co jest tu ważne ...

                  zasilacz jest całkiem nowy, miedzy innymi po to by wprowadzał mniejsze zniekształcenia i tętnienia z sieci do układu, plus dołożonych parę udogodnień..... tak się składa że właśnie zasilanie i umiejętne prowadzenie masy jest tu kluczowe ....


                  tego samego tyczą się poprawki w pcb głównym ;p ...

                  Skomentuj


                    #49
                    Przyglądałem się dzisiaj płytce i jedyne co zamierzam zrobić to dołożyć przekaźnik do sterowania selektorem kolumn, domyślnie tym Irka z kompletem zabezpieczeń i postaram się poprawić prowadzenia masy, które są dość rozgałęzione. Największym problemem będzie oczywiście wytrawienie i przygotowanie PCB, bop nie cierpię tego robić. Tym samym pre w obecnej wersji będę mógł po kosztach odstąpić, tyle, że przestanę rozwijać soft do tej wersji, ale u mnie działa bezbłędnie podobnie jak u Bawołka. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie, tyle że pamiętajcie, że dołożenie niewiadomo czego nie jest już możliwe, bo po prostu mam zajęte wszystkie wyprowadzenia uC i musiałbym albo z czegoś zrezygnować, a wszystko wydaje sie potrzebne, albo dołożyć portexpander i komplikować PCB co wydłuży czas testowania, a projekt już i tak sie ciągnie strasznie długo i chętnie zająłbym się wersją w SMD i cyfrowo sterowanym filtrem do suba, na które na razie nie mam czasu.

                    Skomentuj


                      #50
                      Zamieszczone przez mkul
                      Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie
                      chyba juz o tym pisałem ale jeszcze raz:moim zdaniem dobrze by było podzielić pcb frontpanelu na dwie a nawettrzy.W obecnej wersji płytka jest dość wysoka i elementy typu: wyswietlacz,czujnik podczerwieni,mikrołączniki,impulsator ,są za blisko siebie.Wyświetlacz to nie problem ,gorzej z impulsatorem i mikrołacznikami .Budujac obudowe ja staram sie nie tworzyć nowych szerokosci obudowy tylko dostosować się do istniejących standardów(nie mam na myśli tej ,w którą Ty włożyłeś) np.435mm. No i jakoś to trzeba rozmiescic na prawie 0,5metra aby miało ręce i nogi

                      Skomentuj


                        #51
                        zbyszek wszystko można zrobić, tylko, że robię to wszystko sam, w dodatku tylko w wolnych chwilach, więc idę na pewne kompromisy. Elementy są blisko siebie, żeby płytka była mała, jednocześnie odległości są na tyle duże żeby nic nie zahaczało o siebie i żeby podczas wciskania przycisku nie ruszyć np. enkodera. Jedyne co można zrobić to wyprowadzić na szpilkach mikroswitche i enkoder i wtedy można je będzie umieścić na osobnych PCB, których pewnie też musiałoby być kilka wersji żeby każdemu dogodzić.

                        Skomentuj


                          #52
                          Zamieszczone przez mkul
                          zbyszek wszystko można zrobić, tylko, że robię to wszystko sam, w dodatku tylko w wolnych chwilach, więc idę na pewne kompromisy. Elementy są blisko siebie, żeby płytka była mała, jednocześnie odległości są na tyle duże żeby nic nie zahaczało o siebie i żeby podczas wciskania przycisku nie ruszyć np. enkodera. Jedyne co można zrobić to wyprowadzić na szpilkach mikroswitche i enkoder i wtedy można je będzie umieścić na osobnych PCB, których pewnie też musiałoby być kilka wersji żeby każdemu dogodzić.
                          rozumiem i jakos sobie sam poradzę chociaz nie mam i nie umiem posługiwać sie programami do tworzenia pcb.Mimo wszystko moim zdaniem to dość istotny mankament całego projektu,który da o sobie znac na koniec składania czyli po zabudowaniu.Teraz jeszcze sprawa braku schematu ideowego-przydał by sie(IC7nózka nr.6;7 rezystor 100k a IC8 nóżka nr.6;7 rezystor 100ohm-tak ma być?).Ten rysunek pcb z elementami przez geste upakowanie oznaczen i wartosci elementów trudnoczytelny.pozostało mi wlutować baterię i kondensatory 100nF i mozna testowac :wink:o ile kumplowi udało sie poprawnie zaprogramować układ.

                          Skomentuj


                            #53
                            mam pytanie czy kolega emkul może zamieścić pliki eagle płytek drukowanych?

                            Skomentuj


                              #54
                              Tak, przeglądałem dokumentację i modyfikacja przedniego panela tak żeby rozdzielić przyciski i gałkę dowolnie na panelu nie będzie trudna i zrobię to na dniach nie tracąc uniwersalności, PCB frontowe będzie miało wyprowadzenia na dwa PCB z przyciskiek i jedno z enkoderem. Ale pojawił się inny poważny problem, który chyba uniemożliwia kontynuacje projektu, a już napewno grupowego zamówienia PCB - od dłuższego czasu nie ma w Polsce PGA2311. Jedynie w TME wersja SMD w nieciekawej cenie. Jeśli wiecie coś w tej kwestii to napiszcie, podobnie jeśli znacie podobny, głównie z uwagi na parametry audio i montaż przewlekany element to również napiszcie.

                              Skomentuj


                                #55
                                preamp

                                fabryczne ustawienie fusbitów E1-99 a ma być E1-D9 odznaczyć jtagen chodzi o atmege16.Mogę odsprzedać 4 sztuki PGA2310.Po rozsądnej cenie.

                                Skomentuj


                                  #56
                                  Fajna konstrukcja, ale mam pytanie czy soft jest pisany w C?
                                  PGA2311 można zamówić jako sample od TI przesyłka dociera w jakieś 5 dni.

                                  http://www.phuelektronik.pl/imlist.html?ID=pk0 tu są PGA i są w niskiej cenie...

                                  Pozdrawiam

                                  Skomentuj


                                    #57
                                    pga2310

                                    coś za tanie te układy w tym sklepie.na stronie Ti jaden kosztuje 10$ a drugi 5$ pzy 1000 sztuk.

                                    Skomentuj


                                      #58
                                      Glaus dzięki za linka, nie mogłem nic sensownego wygooglować a tu widzę wszystko jest, zakładając, że wszystko mają. Mogę wrzucić dobre ustawienia fusów z AVRStudio.

                                      Skomentuj


                                        #59
                                        fusbity

                                        napisz jak mają być fusbity a co do tego sklepu to bardzo tanio tylko czy to jest aktualne.

                                        Skomentuj


                                          #60


                                          Uploaded with ImageShack.us
                                          Z tego co wiem to pulka już ustawił dobrze, ale niech będzie dla pozostałych.

                                          Skomentuj

                                          Czaruję...
                                          X