Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

estrada contra home audio

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #21
    PHL to dobre sutudyjne głośniki, ja tam zawsze cenie wysokie FS bo wtedy głośnik jest bardziej dokładny w przetwarzaniu napiecia na wychylenie membramy.

    Skomentuj


      #22
      Zamieszczone przez irek
      Ja badalem go w B-R i przy wysokim strojeniu mial max 97dB a przy rozciagnieciu w dol bylo 93-94dB. Te 107dB to bajki na resorach albo jakies specyficzne warunki pomiarowe.
      no tutaj nie do końca się zgodzę - w tubie faktycznie może mieć sporą efektywność - jeśli te 107dB podali jako pik spl to niema sprawy. Pewnie średni SPL jest w granicach 100dB (weź pod uwagę że to konstrukcja na 2 głośnikach)

      ale pasmo podali do 29Hz dla -3dB to aż niewiarygodne

      Skomentuj


        #23
        Skoro f3 jest jest na poziomie 29hz to 107db nie może być w piku, no chyba że ten pik znajduje sie baaardzo nisko. I tak nawiasem to tam jest upchane ok. 3 metry tuby więc są warunki do grania nisko, co potwierdzają relacje ludzi którzy używali tą paczke (mi to nie było dane niestety) i twierdzili że gra to niesamowicie.

        Skomentuj


          #24
          Zamieszczone przez wasik1989
          coolombo, nie mów że nie słyszałeś o PD wcześniej... to pierwsze od czego się zaczyna zasłychanie że to najlepszy przetwornik i jedynie ten z całej serii PD jest wart uwagi. Miałem już kupować 2 z niemiec, ale wyrwałem za dużo mniejszą kase coś porównywalnego - tzn nie wiele odbiegającego. Co do pd, miałem okazję go tylko słyszeć, niestety tylko w paczce BR. Na rynku krakowskim, jak to się w CMA ustawiało paczki z ciekawości się spytałem jak zawsze co tam siedzi, to mi powiedziano ze PD1850, noi dwie takie na stronę, radziły sobie spokojnie na plenerze. Mniejszego brata mogłem obejrzeć na targach muzycznych, cóż membrana dużo inna niż u konkurencji, wykonanie na najwyższym poziomie, po prostu biorąc w łapy, wiesz że to porządna konstrukcja. W takim razie przyjrzyj się Void p1200 czy jakoś tak - i tutaj PD ma konkurenta - szkoda że nie można ich zamówić do polski bo by dawno były u mnie :cry:



          A co to za "zamiennik'? Pewnie widzieliście, ale może coś wniesie do wątku:
          http://www.humblehomemadehifi.com/News.html
          PA w domu z zastosowaniem DRC.

          Skomentuj


            #25
            Zamieszczone przez mor den siur
            A co to za "zamiennik'?
            Raczej tutaj bym PD1850 nazwał zamiennikiem tego Voida. Przyjrzyj się jego parametrom.
            W starym domu też miałem Audio wymieszane domowe z estradowym, w nowym po prostu nie ma miejsca na suby na 15'.

            Skomentuj


              #26
              PD ma jeszcze jednego nowego konkurenta którego można kupić w polsce...mowa o nowym Rcf-ie LF18N451, który imponuje zwłaszcza 1,5 kW mocy.

              Skomentuj


                #27
                Warto też wspomnieć o 18Sound 6ND430-16 który to jest estradowym głośnikiem 6' a jest stosowany przez niejednych w konstrukcjach domowych, ze względu na brzmienie jakie reprezentuje (głośnik o najmniejszych zniekształceniach jakie widziałem :shock: )

                Skomentuj


                  #28
                  Zamieszczone przez audio-technik
                  Ciekawa dyskusja chłopaki... Do Irka, może zobacz na głosniki PHL Audio, wygląd estrady efektywnosc estrady a jednak uzywane do domu, moze cos w tym jest.... sory za off top:)
                  Moze kolego poczytalbys troche dokladniej o czym piszemy bo nikt tu nie zaprzecza ze glosnikow estradowych nie mozna znalezc w domu. Najpierw muzycy i akustycy tworza muzyke na sprzecie estradowym potem ten sprzet w zmniejszonej formie uzywaja w studiach nagraniowych a gdzies dalej trafia on do domu. Czasem roznice sie zacieraja jednak zawsze mozna wyznaczyc linie miedzy sprzetem domowym a estradowym.
                  PHL audio w pozadku, trudno znalezc te glosniki na estradzie i trudno znalezc w domu wiec o czym to swiadczy?

                  Zamieszczone przez Shiver
                  Skoro f3 jest jest na poziomie 29hz to 107db nie może być w piku, no chyba że ten pik znajduje sie baaardzo nisko
                  Producenci maja swoje sztuczki w podawaniu parametrow technicznych a dla subow jedynego najwazniejszego parametry nikt nigdy nie podaje. A co to za parametr? Zwykla charakterystyka SPL przy pelnej mocy (max SPL).

                  Zamieszczone przez wasik1989
                  Warto też wspomnieć o 18Sound 6ND430-16 który to jest estradowym głośnikiem 6' a jest stosowany przez niejednych w konstrukcjach domowych, ze względu na brzmienie jakie reprezentuje (głośnik o najmniejszych zniekształceniach jakie widziałem :shock: )
                  Dla glosnika niskie znieksztalcenia to oczywiscie zaleta choc te dziela sie na dobre i zle wiec nigdy nie wiadomo jak to wplynie na dzwiek. Pamietam jak kiedys mierzylem sama wysokotonowke celestiona ktora miala typowe THD na poziomie 0,2-0,3% a po wstawieniu do tuby wyszlo ok 2%! Ale tylko drugiej harmonicznej! I faktycznie gra to jakos ''miekko''
                  Ogolnie mowi sie ze konstrukcja glosnika z krotka cewka i dluga szczelina (najnowszy scan 18cm i wiekszosc wysokotonowcow) ma nizsze znieksztalcenia niz konstrukcja klasyczna (dluga cewka-krotka szczelina). Tylko dlaczego wszystkie wysokotonowce scan-a maja dlugie cewki i krotkie szczeliny a ''lepsza'' konstrukcje wprowadzaja w niskotonowcu?

                  Skomentuj

                  Czaruję...
                  X