Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Filtr basow dolnoprzepustowy

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #21
    Zamieszczone przez limak3004
    http://images43.fotosik.pl/362/ba9acfb862ff408amed.jpg
    Czy dobrze rozumiem?
    wyjścia są trzy(pary) wejście jedno
    ale na tej zwrotnicy nie wiem czy nie brakuje elementów (albo to taki pcb tylko)

    Daj dwa foto takie jak to ostatnie (bez dopisków) ale z trochę większej odległości:
    1. od strony elementów
    2. z tej samej odległości ale pcb odwróć (patrząc z góry w osi X) na tą str. gdzie ścieżki

    Skomentuj


      #22
      http://images37.fotosik.pl/339/68c85e42847a3b1cmed.jpg
      http://images38.fotosik.pl/358/13e9c4ae1bf62e53med.jpg

      Skomentuj


        #23
        PCB wygląda jak standardowa zwrotka, które kiedyś (nie wiem czy nadal) sprzedawał STX (ale to chyba nie jest od nich bo oni opisywali je swoim logo). Tutaj nawet nie trzeba zastanawiać się nad schematem tylko poczytać to, co pisze na płytce. We+ i We- to wejście (czyi tam podłączasz kabel ze wzmacniacza) H+/- to wyjście na wysokotonowy, M+/- to wyjście na średniotonowy, a niskotonowy jest oznaczony albo L+/- albo B+/- - nie pamiętam a na płytce nie do końca widać te opisy.
        No i to działa z głośnikami 4 ohm - przy 8 ohmach podziały się rozjadą (choć i tak są przecież z przypadku). Jaki masz w ogóle ten głośnik?

        Ale to i tak jest trochę bez sensu. Ta duża cewka będzie miała pewnie z 2 mH. Zakładając, że Twój głośnik ma znamionowo 8 ohm - najlepiej będzie ją połączyć (tą cewkę ze zwrotki) szeregowo z tą, co już podłączałeś do głośnika (zakładając, że tamta też ma coś koło tej indukcyjności) i wpiąć to wszystko w szereg z głośnikiem a do tego równolegle do głośnika wpiąć kondensator kilkanaście, może dwadzieścia kilka uF (jeśli nie masz tak dużego to równoległe łączenie kondensatorów sumuje ich pojemności). Jeśli masz głośnik 4 ohm to zwiększ mu pojemność kondensatorów do kilkudziesięciu uF.

        Ale to nadal nie będzie filtr stricte subwooferowy (odcięcie będzie w granicach kilkuset Hz) a do tego spadnie Ci efektywność głośnika. Moim zdaniem bezsensowna zabawa.

        Co to jest połączenie szeregowe i równoległe znajdziesz w sieci.

        Skomentuj


          #24
          A nie czasem h+/- odpowiada za niskotonowy

          Skomentuj


            #25
            A skąd taki wniosek?

            Widzę, że kolega jest mocno początkujący. "Hi" od "high" czyli coś wysokiego - w tym przypadku wysokie tony czyli musi być od wysokotonowego. Od głośnika niskotonowego jest albo "L" czyli "low" (czyli coś niskiego) albo po prostu "B" jak "bas" (bo chyba tak to jest oznaczane na tych PCB - ale nie jestem pewien).

            Dalej nie napiszesz co to za głośnik? O ten "ping-łing" chodzi http://diyaudio.pl/viewtopic.php?p=2...efe638c#268668 ? Po co zakładasz drugi raz temat właściwie o tym samym? W tamtym mogłeś poruszyć temat Twojego "filtra" bo tak to prowadzimy dwie słabe dyskusje a nie jedna. Myślałeś, że nikt się nie połapie?
            Chłopie, kombinujesz jak koń pod górę. Marniutko, marniutko to wszystko widzę.

            Skomentuj


              #26
              Tak o ten głośnik chodzi. Może faktycznie mogłem to dopisać do tamtego tematu ale znów nic wielkiego sie nie stało jak założyłem nowy. I każdy był kiedyś początkującym tak jak ja terza i nie widzę w tym nic dziwnego.

              [ Dodano: 2010-11-07, 11:03 ]
              Ale podłączyłem tak jak napisaliście i nic gra ciszej i nic poza tym.

              Skomentuj

              Czaruję...
              X