Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Projekt zwrotnicy GTC 15/40/1 + SC 10 N

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Projekt zwrotnicy GTC 15/40/1 + SC 10 N

    Witam,

    pracowałem nad zwrotnicą pod GTC 15/40/1 + SC 10 N i uzyskałem to co poniżej. Jako, że jest to mój pierwszy tego typu projekt, proszę o uwagi, co można ewentualnie zmienić lub poprawić.




    #2
    widze ze ch-ki wpisywales recznie...
    tak wiec na poczatku musisz sie upewnic czy wykresy sa wykonane w podobny sposob bo czesto zdaza sie ze jedni podaja SPL inni USPL oraz inne takie...

    proponuje zmontowac ten filtr i posluchac bo moze sie zdazyc ze glosniki graja na roznym poziomie glosnosci.

    a propos elementow. chyba niezamierzasz laczyc kondow aby otrzymac np 4,3uF?? postaraj sie uzywac standardowych wartosci - bedzie taniej

    Skomentuj


      #3
      Zgadza się, ch-ki częstotliwościowe wpisywane ręcznie. Co do elementów, to zwróciłem na to uwagę. Można je dostać wszystkie w tym sklepie . Zamówię elementy i zobaczę jak to faktycznie zagra.

      Skomentuj


        #4
        Zamieszczone przez maryushr
        Zgadza się, ch-ki częstotliwościowe wpisywane ręcznie
        jednak komus przydal sie moj poradnik :cool: (kit z tym ze to tylko przetlumaczylem :roll: )

        proponuje zrobic jak najprostrze zwrotnice bo sam sie przekonalem ze nienajlepiej pokrywa sie taka symulacja z rzeczywistoscia. zamow wiecej elementow bo gwarantuje ze beda zmiany

        Skomentuj


          #5
          A to jak zadziała twój filtr wysokiego w przypadku pomiarów sc10 jakimi ja dysponuje . Możel mieliście inny głosnik, rozrzuty w przypadku tego produktu są dosyć spore. Jednak w przypadku mojej symulacji ta kopułka za słabo się filtruje, rezonans mechaniczny wygasza całkowicie skuteczność filtracji.

          Skomentuj


            #6
            maryushr, ale mam nadzieje ze impedancje zmierzyles??
            Yoshi_80, tutaj beda podobna problemy jak wtedy gdy ja sie bawilem zwrotnica do GDN16/50/6 i sc10n...

            Skomentuj


              #7
              Widzę, że będzie nad czym dyskutować...
              Impedancja mierzona była tylko dla GTC. Ta dla sc 10 n wklepana na żywca z ch-ki producenta (wiem partyzantka :cool: ). Mam ten głośnik w domu, mógłbym to pomierzyć, ale jak narazie nie wiem jak się to robi z wykorzystaniem SW. Najlepiej byłoby, gdyby ktoś udostępnił mi wiarygodne pomiary dla wysokotonowego. Pomiar impedancji GTC mam od mezcook'a za co mu bardzo dziękuję.

              [ Dodano: 2007-11-10, 20:10 ]
              Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że zrobię JIG'a i sam pomierzę parametry głośników.
              Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie do tego urządzenia. Jest tam taki jeden rezystor 8 ohm 1% 20W bezindukcyjny, warto zainwestować i wydać na niego 18zł, czy jest jakieś tańsze, równie dobre rozwiązanie?

              Skomentuj


                #8
                nie wiadomo po co 20 W , i po co bezindukcyjny... przy tych częstotliwościach raczej nie ma to znaczenia... 5W napewno wystarczy a może i mniejszy by wystarczył. Nie wiem z kąd by mógł być jig obciążony taką moca, skoro preamp idze bezpośrednio do głośnika.

                Skomentuj


                  #9
                  jaki sens ma przedstawianie SAMYCH charakterystyk na osi?

                  jak chcecie wiedzieć czy zestaw jest prawidłowo zestrojony to musicie PRZEDEWSZYSTKIM patrzec na charakterystyki poza osią, 15, 30 , 45 stopni. jeśli dla tych przebiegów charakterystyka w miejscu podziału bedzie płaska lub niewiele od takiej odbiegała to znaczy ze macie prawidłowo zestrojoną faze . poza tym im głębcza dziura w miejscu podziału dla głośników podłączonych przeciwfazie (pojęcie względne ) tym lepsze zgranie fazowe.

                  Skomentuj

                  Czaruję...
                  X