Jak w temacie, szukam czegoś taniego co wzmacnia sygnał RCA 200mV na XLR 0,775V bo z takim wejściem mam końcówkę mocy . Wszystkie nowe w sklepach jakie znalazłem przekraczają kilka tys. PLN . Przeznaczeniem jego będzie dom. Najlepiej z .pilotem i dużo wejść RCA stereo. A myślę jeszcze o dokupieniu BEHRINGER SUPER-X PRO CX 3400 to bym pod niego podłączył przedwzmacniacz.
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Poszukiwania taniego przedwzmacniacza z RCA na XLR
Collapse
X
-
Zamieszczone przez Amadeus11 Zobacz postaJak w temacie, szukam czegoś taniego co wzmacnia sygnał RCA 200mV na XLR 0,775V bo z takim wejściem mam końcówkę mocy
Co do pilota i dużej ilości wejść to nie wiem... coś w rodzaju selektora wejść miałoby to służyć?
Crossover fajna sprawa, ale nie wiem czy akurat cx3400 to dobry wybór... te tanie lubią być wadliwe, nie mówiąc już o jakości dźwięku. Behringer ma chyba tylko kilka modeli wartych zainteresowania....
Praktycznie rzecz biorąc szukałbym mocniejszego źródła... Ja mam wzmacniacz z czułością wejścia 1,4V i bez problemu go wysteruje z karty dźwiękowej focusrite scarlett.
-
Zamieszczone przez DiGiCo Zobacz postaNajprościej to np. zwykły preamp słuchawkowy czy jaki kolwiek inny i sygnał dać na pin 2gi XLR, a 3ci zewrzeć do masy(chyba że instrukcja wzmacniacza mówi inaczej). Jeżeli zależy ci na sygnale symetrycznym to musisz zastosować coś w rodzaju Di-boxa- kiedyś złożyłem taki prosty na tl072, zasilany z phantoma, ale pracuje ze wzmocnieniem równym 1. Na 4opampach myślę że da się zrobić taki układ jak potrzebujesz, 2do wzmocnienia i 2 do symetryzacji sygnału- wszystkie schematy dostępne w sieci.
Co do pilota i dużej ilości wejść to nie wiem... coś w rodzaju selektora wejść miałoby to służyć?
Crossover fajna sprawa, ale nie wiem czy akurat cx3400 to dobry wybór... te tanie lubią być wadliwe, nie mówiąc już o jakości dźwięku. Behringer ma chyba tylko kilka modeli wartych zainteresowania....
Praktycznie rzecz biorąc szukałbym mocniejszego źródła... Ja mam wzmacniacz z czułością wejścia 1,4V i bez problemu go wysteruje z karty dźwiękowej focusrite scarlett.
Skomentuj
-
http://zapodaj.net/f28a271597c12.gif.html Czy taki układ będzie dobry ?Last edited by Amadeus11; 10.02.2016, 12:56.
Skomentuj
-
Ja robiłem diboxa na podstawie tego projektu: http://sound.westhost.com/project35.htm działa jak należy.
Ten co wrzuciłeś masz na stronie: http://sound.westhost.com/project87.htm autor piszę że układ potrzebuje źródła niskiej impedancji i coś wspomina o stabilności. Pod nim znajdziesz prostszy układ na NE5532.
Skomentuj
-
Behringer DI-800... a w temacie napisałeś że poszukujesz taniego rozwiązania. Nie wiem w ogóle po co ci sygnał symetryczny, skoro ma to pracować w domu, czyli jak rozumiem na krótki odległościach. Ten behringer ma 8 kanałów, po co Ci aż tyle?
Potrzebujesz czegoś tego typu: https://muzyczny.pl/105286_Art-DTI-d...separator.html Pasywne symetryzują transformatorem, nie musisz tego zasilać. Jednak tego typu urządzonka nie wzmacniają sygnału, tylko ewentualnie tłumią.
Skomentuj
-
Potrzebujesz czegoś tego typu: https://muzyczny.pl/105286_Art-DTI-d...separator.html Pasywne symetryzują transformatorem, nie musisz tego zasilać. Jednak tego typu urządzonka nie wzmacniają sygnału, tylko ewentualnie tłumią.[/QUOTE]
Dobrze , ale nie wiem co z DI-boxami co nie mają wejscia RCA ?
Skomentuj
-
Zamieszczone przez DiGiCo Zobacz postaTrzeba przejściówkę sobie zrobić. W proaudio rzadko stosuje się złącza jack3.5/RCA, dlatego TRS i XLR w urządzeniach do standard.
Skomentuj
-
Dibox po to jest, aby symetryzować sygnał, więc musi mieć wejście nie symetryczne. Czasami ma symetryczne po to by realizować funkcje sumowania sygnałów, separacji mas. Więc tak, jak zrobisz taką przejściówkę ma działać, pod warunkiem że podłączysz zgodnie z instrukcją. Każde urządzenie ma opisane które we/wy są symetryczne, które nie.
Tak czy siak uważam że bez sensu kombinujesz, ja np. na potrzeby ARTA zrobiłem sobie taką przejściówkę:
Czarny jack jest połączony w stereo, sygnał "lewy" leci na XLR, a "prawy" na srebrnego jacka. XLR ma zwarty 3ci pin z 1szym(do masy) ze względu na to ze w karcie dźwiękowej mam wejście symetryczne. Identycznie możesz zasilić swój wzmacniacz, stosując tylko odpowiednie złącza.
Skomentuj
-
Wyczytałem ze DI-Box pasywny zbyt mocno ucina krańce pasma transformatorem. Tej samej jakości DI-Box aktywny będzie dużo tańszy i mniejszy. Że pasywny najlepszy do gitary, a aktywny do kart PC lub podobnych urządzeń. Potrafiłbyś to zdementować ? Dla mnie nie zależy aż tak bardzo na jakości ale jak ma ginąć 3dB przy 10kHz to ciężko to przełykam. Druga sprawa wszystkie małe aktywne DI-Boxy mają zasilanie na baterię, wolałbym zsilanie z gniazdka. Wiem że przy zasilaniu z sieci będą zakłócenia, może jednak nie będą mocno słyszalne.
Skomentuj
-
No rdzenie transformatorów są dobierane na określone częstotliwości, coś w tym jest, ale jak bardzo wpływa na pasmo to Ci nie powiem. Diboxy aktywne są zasilane standardowo phantomem, bateria to dodatkowa opcja... a z zewnętrznym zasilaniem się nie spotkałem- chyba że w przypadku rozbudowanych modułów.
Na pewno opcja z firmowym diboxem nie jest bardziej opłacalna od DIY. Kostki NE5532 kupisz po złotówce, kondensatory i rezystory to też groszowe sprawy.... jeżeli to jeszcze upchasz do gotowego urządzenia to problem obudowy znika... Ja wgl. bym nie kombinował, zresztą zasilam wzmacniacz który ma 2 wejścia symetryczne, przejściówką podobną do tej co pokazałem wyżej- tylko z małego jacka na 2 duże. Na 5m takiego kabla nie zauważyłem jakiś zakłóceń...
Ewentualnie jak się już bawić to jakiś mikser tego typu:
http://www.thomann.de/pl/mackie_mix5.htm
Dużo wejść, regulacja wzmocnienia, i 2wyjścia symetryczne... a cena podobna- albo i tańsza od diboxów
Skomentuj
-
Wszystko to jest zbędne.
Di-boxy symetryzują sygnał, odcinają masę, dopasowują impedancję, ew. osłabiają sygnał. Dodatkowo, bateryjka albo zasilanie phantom. Di-boxy zasilane sieciowo to rzadkość, i to droga zazwyczaj. Jeśli zasilanie nie robi problemów (np. zasilacz impulsowy komputera), to nie ma potrzeby ich stosować. Taki sam efekt (a nawet lepszy, bo bez dodatkowych elementów w torze) uzyska się zwykłą przejściówką.
Mikser to też nie jest IMO najlepszy pomysł. Na moje najlepiej byłoby sprawdzić, czy źródło będzie w stanie poprawnie, zadowalająco wysterować koniec mocy i zastosować przejściówkę/przerobić gniazdo. Jeśli nie, to po prostu preamp z odpowiednim poziomem sygnału na wyjściu i j.w.
Skomentuj
-
Poszukałem i znalazłem schemat na tej stronie http://electronics.stackexchange.com...tar-direct-box . Nie wiem czy będzie dobry ?
Skomentuj
-
Schemat wygląda sensownie, ale możesz też spróbować takiego patentu http://yourhost.com/netspeak/wp-cont...ca-diagram.jpg, jeśli sygnał okaże się zbyt słaby do wysterowania końcówki, to możesz wtedy wykonać schemat z Twojego linku.
Skomentuj
-
Teoretycznie powinien realizować to co potrzebujesz. IC1a działa jako wzmacniacz nieodwracający, którego wzmocnienie zależy od stosunku rezystancji R3 i R1+R13- potencjometr R13 decyduje o wzmocnieniu całego układu. IC1b jako odwracający ze wzmocnieniem równym 1. Czyli na Out1 będziesz miał "+", a na Out2 "-" sygnału. Nie zapomnij o pinach 4 i 8, których autor nie uwzględnił na schemacie, są to piny od zasilania.
Ogólnie układ jest ciekawy, bo zrobiony na 2opampach przez co szumy będą znikome. Jak złożysz, to daj znać jak to się spisuje, pewnie sam z niego kiedyś skorzystam. :)
PS. Zrób tak jak radzi Ampli, wspominałem na temat takiej "przejściówki" wyżej, a u niego masz rozrysowany schemat ;pLast edited by DiGiCo; 13.02.2016, 19:43.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez DiGiCo Zobacz postaPS. Zrób tak jak radzi Ampli, wspominałem na temat takiej "przejściówki" wyżej, a u niego masz rozrysowany schemat ;p
Skomentuj
Skomentuj