Cześć. zacznę od tego ze jestem zielony odnośnie doboru głośników do sprzętu. Posiadam wzmacniacz Technics SU-V6X + LG FE-686E 240W, Głośniki z mojego starego zestawu wieżowego jakoś to nawet gra. Jednak chce zmienić na coś innego bardziej zgrabnego co wyglądało by dobrze w 30 metrowym salonie. Ale przede wszystkim dobrze współgrało ze wzmacniaczem. Chciał bym zbudować coś z zestawów DIY STX. (gotowe projekty itp) czy jest ktoś w stanie doradzić mi jakiś konkretny model zestawu, który będzie dobrze współgrał z tym wzmacniaczem. Chyba że na forum znajduje się ciekawy projekt głośników który by dobrze współgrał. Za wszelką pomoc dziękuje.
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Dobór glośników DIY dla technics SU-V6X
Collapse
X
-
Do 30 metrów zgrabne kolumny to jakieś wąskie podłogowe na 2x 17 - 18cm.
W jakim budżecie chcesz je zbudować?
Dodaje kilka poglądowych linków kolumn podłogowych, które w tym metrażu powinny sobie poradzić. Problemu wzmacniaczowi też nie sprawią, dużo do powiedzenia na efekt końcowy ma akustyka pomieszczenia.
https://stx.pl/projekt-electron-220-f-diy.html
https://sbacoustics.com/product/arya/
https://diyaudio.pl/forum/praktyczni...n-a#post513427
https://diyaudio.pl/forum/praktyczni...ant#post513296
-
Dzięki za odpowiedz. przeglądałem praktycznie wszystkie wymienione wyżej projekty. Zastanawiałem się nad Electron 220F ale też myślałem nad STX Fx-300. Ciekawym zestawem wydaje się również ARYA którego wcześniej nie znałem. Budżet jaki chce przeznaczyć to 1000-1500 zł ale zapewne wyjdzie więcej jak już się na coś zdecyduje. Filip90 masz może jakieś doświadczenia odsłuchowe na któryś z zestawów ?
Skomentuj
Skomentuj