• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Alfa Romeo 159 - wyciszenie i przygotowanie pod audio

  • Autor wątku Autor wątku Bebok
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Rejestracja
Lis 24, 2009
Postów
660
Reakcji
24
Lokalizacja
Tychy
No i stało się...
Od tygodnia jestem posiadaczem Alfy Romeo 159 SW 2.0 turbo gnojówka z 2011 roku :D Auto przyjechało z Italii, więc jest do delikatnych poprawek lakierniczych (rant nadkola lewy przód i rant błotnika prawy tył), ale to później :)

Jako że jeździłem do tej pory Alfą 166 z DSP + 10 głośników, to z zażenowaniem stwierdzam, że jakość dźwięku w 159 (fabryczny radioodtwarzacz + 8 głośników) jest co najwyżej przeciętna. Tzn jest lepiej niż w Punto Evo rodziców, ale co my tu porównujemy...

Robił ktoś to auto pod kątem audio i ogólnie wyciszenia? Nie zrozumcie mnie źle, auto fabrycznie jest naprawdę ciche, ale nie ma takiej rzeczy, której nie można poprawić po fabryce :)

Na pierwszy ogień pójdą drzwi. Od razu wszystkie cztery (Alfa 159 cierpi na przypadłość dostawania się wody do wnętrza i przy okazji chcę wyeliminować możliwość jej powstania w przyszłości).
Mam jeszcze 3m[SUP]2[/SUP] maty GMS 02, więc jest co położyć na zewnątrz poszycia, ale GMS 05xl już mi się skończyła. Czy to nadal dobry wybór w cenie około 76zł/m[SUP]2[/SUP]?
Czy łatwo się demontuje wykładzinę w kabinie? Jakie fabryczne wygłuszenie leży na podłodze?
 
Śmiało możesz użyć GMS - zamiast 05 używałem u siebie 07 luxury i na to piankę 02 :thumbup:
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem, że GMS luxory aplikowałeś do drzwi? Nie jest zbyt sztywna? Czy po rozebraniu tapicerki trudno jest zdjąć tą blachę zewnętrzną drzwi?
 
Maniek ma vectre ;)

Nie robiłem jeszcze takiej alfy
Jak bedziesz miał problem z rozebraniem czegokolwiek to poszukaj info na forum alfy
Nam takie fora tematyczne zawsze pomagają
 
Tak jak Łukasz napisał - szukaj na forum Alfy ;)

Ja u siebie akurat użyłem dwóch rodzai mat - Silent Coat do środka a 07 Luxury na zewnątrz, na to pianka 02 ;) 07 Luxury jest fajna, plastyczna - nie ma problemu z aplikacją :)
 
Wejdź na strefę w temat Raadka o focusie.

On tam użył chyba wszystkiego co jest dostępne i coś tam chyba naskrobał o matach.
 
Stosował już ktoś GMS DP1? Z opisu wynika, ze jest całkiem dobra, ale jak wypadnie w porównaniu do kanapki GMS 07xl + GMS 022? (bardzo podobna cena za jeden metr) Jak z wodoodpornością? Nadaje się do wnętrza drzwi i na nadkola przednie?
 
Nigdy nie stosowałem pianki do drzwi wewnątrz.

I nie polecam tego.
 
Stosował już ktoś GMS DP1?
tak, uzywalem to
wykleilem tym UKAsza BMW i chyba klientowi tez to stosowalismy...
ale nie wiem jaki efekt bo BMW nadal stoi...
z38zu37klcnj47w4ou3d_1422943154.jpg


ale testowalismy inny GMS mata + pianka i dziala to slabiej niz osobno mata + pianka
zapewne z powodu slabszego docisku maty do blachy
 
Z bitmat.pl także dostałem informację, że te maty warstwowe są gorsze niż kanapka z dwóch mat, także podziękuję.

Przesłałem im do wyceny (metry kwadratowe):
10m gms07xl
7m gms 01
1m gms 010
Razem 1200zł razem z wałkiem i wysyłką. Myślę, że te ilości nie będą za małe, no chyba że się mylę. Chciałbym to zamawiać w tym tygodniu (zaraz po wypłacie) i jeszcze mam chwilę czasu na korekty :)
 
Póki co chodzę do roboty na 2:00 (w nocy), więc za dnia coś można działać powoli :)
Jak myślisz Łukasz, czy ilości będą wystarczające? Ile wam schodzi w średniej wielkości kombi na: 4x drzwi, 4x nadkola, podłoga, bagażnik, maska, gródź od środka? Bo jak mam domawiać, to lepiej od razu wziąć więcej, a jak coś zostanie to ojcu do Punto wcisnę :)
 
Jak robilismy kiedys (pomagalem) mustanga zrobic to na materiały poszło ok 2tys zł
Ale ja nie uczestniczyłem w zamówieniu
 
Dachu się trochę boję, bo ze strzępków informacji na necie wyczytałem, że podsufitka jest podklejona w kilku miejscach, nie wiem czy kołki mocujące są wymienne itd.
Myślę, że ten temat zostawię na później, a pierwsze zacznę od bagażnika/nadkoli i drzwi (zdaje mi się, że temperatura nie sprzyja klejeniu mat "od dołu", więc pierwsze będą powierzchnie poziome i to co mogę z auta wyciągnąć i kleić w ciepłym pomieszczeniu.
Dlaczego czekanie do 10-go tak się ciągnie? :P
 
Nie, GMSy z bitmatu. W poście nr 13 mniej więcej podałem ilość. Ale chyba wezmę trochę więcej tego:
12 metrów 07xl, 8 metrów 01, 4m 022, 1m 010.
 
Powrót
Góra