• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Budowanie na ekranie - czyli relacje z budowy na zywo :)

swiety1337 , termoglut na pewno łatwo nie puści. Musiałbyś podgrzać HA. Najlepiej jakbyś dał wszystkie części na opaskach zaciskowych tak jak ja mam u siebie :P
 
Czemu straszycie chłopa... wszystko jest jak należy.
Nie odrywaj tych cewek bo przez przypadek zadrapiesz lakier i się zewrze kilka zwoji albo urwiesz drut bo są delikatne.
I wtedy poprawisz... :flapper:
 
No jakby kapkę termo podgrzał, czy trochę poskrobał, to może... :cool:
Mimo to, lepiej nie ruszam. Narobię sobie roboty, a nic nie osiągnę. Dzięki za rady :)
 
Jakby lakier na drucie miał schodzić od odrywania termogluta to by miał lipę a nie cewki. Nie ma prawa przy czymś takim nic się stać. A nawet jeśli zewrze dwa zwoje z wierzchu to straci raptem dwa zwoje z całego nawinięcia - jaki to problem?
 
Miałem na myśli od jakiegoś narzędzia, bo dobrze rozgrzany klej solidnietrzyma wiem z autopsji.

- - - - - aktualizacja - - - - -

I palcyma trudno oderwać!
 
Zgodnie z pomiarami Troelsa ~10 cm między osiami jest prawie tak dobre jak postawienie "bokiem". Nie wiem też, jaka jest dokładność wykonania cewek. Tzn, możliwe że ich parametry są obarczone jakimś błędem. Teraz pytanie w którą stronę. Do tego dochodzi kwestia tego, czy Raven mierzył swoje cewki. Podsumowując to tak naprawdę nie wiem co będzie lepsze, czy może dzięki takiemu ustawieniu które mam teraz, nie będę bliższy "cewkom Ravena".
Mimo to jakiś malutki błąd zrobiłem. Powinienem był ułożyć je zgodnie ze sztuką. Kiedyś, przy kolejnych zwrotnicach będę o tym pamiętał :).
 
Ja jestem perfekcjonistą i wolałbym poprawić zwrotkę, żeby było po bożemu. Długo to nie potrwa a od początku będziesz nabywał pożądanych nawyków
 
Ostatnia edycja:
jak reven zwraca uwagę, że kolumna nie pochylana czy dzwon nie wycięty - "to się czepiasz "
OK niech będzie .
Teraz jednak z tą zwrotnicą to przesadzacie rzeczywiście.
Jest dobrze i nic nie trzeba ruszać .
 
Zwrotnic nie zmieniam. Ewentualnie w przyszłości jak uznam, że z powodu pozycji cewek dźwięk jest niezadowalający to wyciągnę zwrotki i przerobię :).
Maty wklejone, kable położone. Uszczelnię jeszcze otwory na kable silikonem. Otwory pod terminale wyfrezowane. Zwrotki wchodzą na styk przez otwór (cel osiągnięty :))
Następny krok wklejenie frontów.

Terminal będzie zrobiony z Aluminium anodowanego na czarno. Blacha #3mm lub #5mm.
 
a5a033a7fd7457edb3d5cd98adece01d.jpg

Taki dzisiaj katalog dostalem od listonosza :)
 
W ogólnych porównaniach wychodzi że praktycznie to samo.. Do tego w Amanero można dać zasilanie z zewnątrz i ponoć jest duża różnica na + Ogólne opinie Xmos i Amanero są równie dobre. A wzięte to co było pod ręką :)
Relację zdamy oczywiście. Mamy różne zestawy głośników, do tego jeśli się uda i osoba robiąca zwrotkę do moich nowych 3way się wyrobi w miarę z czasem to będzie porównanie na audax, ss illuminator, i ss revelator. Tak więc będzie mam nadzieję dużo nowych i ciekawych wrażeń po złożeniu zestawu.
 
Powrót
Góra