• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

[komputery] temat ogólny

RPi to dobry pomysł, do tego MPD i można sterować ze smartfona, PC i wszystkiego co jest pod ręką, z tym że warto też popatrzeć na inne minikomputerki, ja np wybrałem Orange Pi PC, ponieważ dało się w nim wyprowadzić SPDIF.
 
Da się, ale to pokazuje jak bardzo poszedłeś na łatwiznę zamiast samemu spróbować to "wyguglać" :) I zamiast się zastanowić nad tym, że faktycznie mogłeś sam to zrobić to nazwałeś mnie "inteligentem" w pejoratywnym znaczeniu tego słowa.

A jak już jesteśmy w temacie...to nie musisz w zasadzie nawet samemu nic robić jeśli chodzi o taki player, bo jak zaczniesz szperać to znajdziesz gotowe systemy na malinę, np. Volumio, z graficznym interfejsem do konfiguracji poprzez wbudowany serwer WWW :)
 
Napisałem tak ponieważ nie lubię gdy ktoś mi wysyła mi link do tej strony. W internecie potrafię wyszukać informacje. Niestety po wpisaniu "Mpd" w google dostałem wynik który miał się marnie do tematu. Wiec Twoje zdanie jest błędne.

Tak, wiem że są gotowe systemy, ale zawsze ktoś ma własne doświadczenia, coś doradzi bądź odradzi. Sam widzę masz coś takiego, pokaż jak to wygląda.
 
Ja mam NASa Asustor gdzie jedną z aplikacji jest Hi-res player, który w zasadzie jest tylko GUIem dla MPD, który działa pod spodem. Więc nie bardzo do odtworzenia bez NASa Asustora.
Na malinie używałem Volumio ;) A jak się uprzesz to możesz nagrać sobie raspbiania i samemu zainstalować MPD....do tego jakiegoś graficznego klienta, serwer http i tak dalej.
Przy Volumio jest banalnie prosto, wystarczy podać ścieżki do katalogów gdzie masz muzę, ustawić parę innych rzeczy i tyle :) Klient MPD znajdzie się i na Google Play i na AppStore :)

- - - - - aktualizacja - - - - -

Napisałem tak ponieważ nie lubię gdy ktoś mi wysyła mi link do tej strony. W internecie potrafię wyszukać informacje. Niestety po wpisaniu "Mpd" w google dostałem wynik który miał się marnie do tematu. Wiec Twoje zdanie jest błędne.

Sam wspomniałeś o malinie, więc drugie szukanie już powinno być już z hasłem "mpd raspberry", a jeśli już malina to zwykle jakiś linux i to powinno być trzecie szukanie :)
 
Zerknij na moodeaudio.org jeśli planujesz wykorzystać malinę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Głównie youtube, radio internetowe. Dostęp przez przeglądarkę www. Myślałem o raspberry z dac pod USB.

Z maliną trzeba trochę się pobawić. Z gotowych rozwiązań przychodzą mi do głowy TV BOXy na androidzie. Też można podłączyć zewnętrzny DAC poprzez SPDIF
 
Używam dość stary komp z XP:
Pentium 4 2,4/1,2GHz
płyta MS-6391
Seagate ST320423A
512MB SDRAM
Radeon 9600 PRO Family

Pozyskałem inny komp z XP Pro:
AMD Athlon XP1700+ 1,47GHz
płyta ASUS A7V-600X
Samsung HD080HJ SCSI
2,5GB DDR
Nvidia GeForce FX5500

Przełożyłem stary dysk do drugiego kompa, dysk jest wykrywany, ale Windows nie uruchamia się.
Czy ten stary dysk już nie będzie współpracował z płytą Asusa? Czy trzeba coś zmienić w biosie, ale nie wiem jak wejść do biosu?
 
Ostatnia edycja:
Już wiem jak wejść do Biosu => Del.
Przy uruchamianiu jest ekran:
e7aa77d99ac18e58a7aaacb45fe42f41_1527788281.jpg
f193681a6c93284335e1c59fd1ec3562_1527788296.jpg

Czy to może przyczyna, czy faktycznie trzeba instalować Windowsa?
 
Wejdź do bios, zakładka boot i tam wskaż dysk lub zresetuj bios do ustawień fabrycznych.
Powinno zacząć bootować a później przeważnie bluescreen, wtedy najlepiej reinstal lub wejść w tryb awaryjny i usuwać wszystkie sterowniki.
 
Ostatnia edycja:
Z moich doświadczeń, jeśli przesiądziesz się na inny procesor lub mostek, to trzeba mieć dużego farta żeby XP wstał. IMO nie trać czasu na próby, szkoda czasu. Instaluj od nowa.
 
Twoj stary dysk jest na kontroler ATA, wiec to co widac na starcie, to kontroler SATA. Nic dziwnego, ze nie jest wykrywany, bo nie moze byc. Sprobuj zmienic sekwencje startowac na stary dysk, ktory jest na kontrolerze ATA. Zwroc rowniez uwage na zworki dysku ATA i miejsce w tasmie ATA, w ktora wpinasz dysk. Dysk musi byc na koncu tasmy, a zworka w pozycji Master, lub cable select.
 
Powrót
Góra