• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Pizza, zapiekanki itp. nasze przepisy

Warg napisał:
pamiętajcie o kolejności ... ciasto, sos, ser dodatki .... inaczej dodatki zamiast się piec gotują się :/

nie koniecznie :razz: mozna dac ser na końcu tylko trzeba wiedzieć kiedy :razz:
 
Tasior, piekę ok godzinę w ok 150stopniach... Ser daję na początku, jak dla mnie bomba, zaś komuś innemu może nie podchodzić...
 
yxzabc zobacz jak robią w pizzeriach .... gotową pizze wkładają do pieca a nie jakieś wyjmowanie na posypanie serem :]

csbiczek długo coś pieczesz ... ja dużą pizze po wyrośnięciu ciasta itp z dodatkami wrzucam do pieca i 20 max 30 minut i jest gotowe i to nawet z dużą ilością sera
 
Warg, mało wiesz, są pizzerie w których podaje pizze z serem na wierzchu, wierz mi byłem już w wielu pizzeriach i coś o tym wiem :razz:
 
A co wy w ogóle gadacie. W pizeri mają super piec z termoobiegami i wyższą temperaturą i tam się pizza w zależności od pizeeri z 10 min piecze. A w domu to w domu 3 raz inaczej.

Sam jak robię pizze to wyjmuję ją przed końcem pieczenia i dopiero sypie ser i wkładam na moment, bo inaczej jak bym dał od razu ser to bym miał upieczone ciasto po 20-30 min i spalony twardy ser na niej.
 
Co do technicznego działania pizzerii....to generalnie rozbija się nie o czas stricte pieczenia, ale o czas odparowania wody z dodatków...dlatego margarita piecze się szybko...a taka z duża ilością dodatków dłużej...chodzi o to żeby pizza się nie rozlała nam na talerzu
 




Na szybko razem z 20 minut od wparowania do kuchni do wyjscia z pizza - wyszło dobre, tylko ser sie nie ciąg(ną)ł i zapomnialem posmarowac sosem ciasta.
 
aż mnie skusiliśnie na popołudniowe DIY, no nie :P

przed pieczeniem :)

20091104249.jpg
 
ja stwierdziłem że moja ulubiona pizza to coś a'la grecka tyle że z małymi modyfikacjami,
ciasto z dodatkiem suszonej bazylii ... do tego sos robiony samemu ze świeżych pomidorów z oregano ... a potem boczki pizzy zawijane z goudą w środku ma wierzchy standardowo ... sos ... mieszanka goudy i mozzarelli a z dodatków to pomidor, feta, czarne oliwki :mrgreen: mniam :D :D
 
Proponuje troszke poddusić pieczarki na patelni przed położeniem na pizzę , będą jędrniejsze i lepsze w smaku ;-) taka rada kucharza :cool:
 
Warg napisał:
pamiętajcie o kolejności ... ciasto, sos, ser dodatki .... inaczej dodatki zamiast się piec gotują się :/ (wypróbowane bo esh0 mi kiedyś też zwracał uwage :P ) ...do tego polecam zamiast stosować sam ser żółty dodać troche posiekanej mozzarelli. dzięki temu ser jest bardziej "soczysty" i bardziej ciągnący :lol: :lol: :lol:
A pizzy amerykańskiej nie jadłeś ? :P

Trzeba pamiętać żeby z sosem ostrożnie - nie może go być za dużo.
 


ciacho czekoladowe, przekladane kremem smietankowym, na wierzchu odrobina kremu i czekolada starta i pomaranczki ;)
 
alez oczywiscie - kazdemu kto wplaci 10zl na wysylke wysle paczka :mrgreen:

smazyla mama dla braci, siostry, dla kolezanek w pracy no i dla nas ;)
 
Pawel S., podaj numer konta
a i zapłać rachunek za erę :wink:

to ja jak zrobię znów sushi to też zapodam fotkę :razz:
 
Powrót
Góra