• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

Rowery i akcesoria

Pytanie: czy "przymierzales" rower przed zakupem?
Jak nie to kiepsko, to tak jak kupowanie kolumn bez odsłuchu.
 
brencik napisał:
Pytanie: czy "przymierzales" rower przed zakupem?
Chyba nie będzie w Protour-rze śmigał żeby to miało aż tak kolosalne znaczenie.
Ile osób tak naprawdę kupuje rower na zamówienie (rama).To nie profesjonalny peleton,gdzie każdy dostaje rower tylko i wyłącznie pod siebie.
Lampki i licznik jak najbardziej odpowiednie,tylko polecam akumulatory,bo te baterie nawet pół sezonu nie wytrzymają.
 
majkipe napisał:
Chyba nie będzie w Protour-rze śmigał żeby to miało aż tak kolosalne znaczenie.
wystraczy jechac 20 km na za małym rowerze a po kilku takich kursach poczujesz w czym jest różnica. nie musi być idealnie dopasowany, ale musi się człowiek wygodnie czuć na nim. niektóre rzeczy sie dopiero zauważa jak sie zrobi kółko w sklepie
 
brencik napisał:
Pytanie: czy "przymierzales" rower przed zakupem?
Jak nie to kiepsko, to tak jak kupowanie kolumn bez odsłuchu.
Ja przed zakupem byłem mierzyć rower na kołach 28 i rozmiar 21ramy mial byc dobry wg tutoriali z neta, ale po przymierzeniu sie okazalo sie ze jest minimalnie za duzy i zamowilem rame 20.
Logiką jest ze jak kupujesz rower i chcesz na nim troche pojezdzic to sie przymierzasz do tego co chcesz kupic...
 
Sezon się zaczął :smile: Ja już sobie trochę pojeździłem,dostałem nawet plecak z bidonem w prezencie od kumpla z Niemiec,bardzo fajna sprawa.




Niestety okazuje się że mój rower jest na wykończeniu: muszę wymienić suport,pedały,klocki hamulcowe...czyli to co się najbardziej zużywa. Niestety nie mam kasy na takie rzeczy teraz i muszę sobie jakoś radzić.

Jak by ktoś był zainteresowany:



Tanio,nawet bardzo...i do tego dorzucę oryginalną sztycę.
 
marian napisał:
Sezon się zaczął
Sezon nigdy się nie kończy :)

Niestety okazuje się że mój rower jest na wykończeniu: muszę wymienić suport,pedały,klocki hamulcowe...czyli to co się najbardziej zużywa.
Szybko wykańczasz pedały czy suport? :roll: Stwierdziłbym raczej, że to rzeczy wolno zużywające się :)
 
malutkiz napisał:
w normalnie eksploatowanym rowerze moze i tak ale nie w rowerze używanym do downhilu (czy może się myle?)

Nie mylisz się,w takich rowerach szybko "zajeżdża" się suporty,niektóry potrafią nawet w kilka miesięcy,pedały tak samo. Mój rower bardziej jest do free ride-u,do downhill-u mu jeszcze trochę brakuje,na pewno nowy amor by się przydał.
 
Wystarczy ze zarzuce ciezkie przelozenie i wiem jak to jest... lepiej krecic szybko i jechac tak samo szybko jak krecac wolno na ciezszym przelozeniu.
 
pegelmesser napisał:
Wystarczy ze zarzuce ciezkie przelozenie i wiem jak to jest... lepiej krecic szybko i jechac tak samo szybko jak krecac wolno na ciezszym przelozeniu.
zależy kto co lubi, jeżeli się nie mylę nazywane jest to kadencja
 
Najlepsza kadencja to 90 obr/min . Za duze obciązenie nie jest zdrowe, kolana nie sa z tytanu.
To dość typowe dla ludzi na szosowych rowerach, zawsze mają zajechane 2 najmniejsze przełożenia z tyłu gdzie ja ich (w co prawda rowerze MTB) ale bardzo rzadko używam bo przy kadencji 90 musiałbym jechać minimum 40km/h. Nie wierze zeby ludkowie szosówkami trzymali ciagle takie tempo albo i wyższe (więsza korba i większe koła). Po prostu jadą na śmiesznie niskich kadencjach.
 
pegelmesser napisał:
A gdzie przerzutki? Kiepski pomysł.

O gustach się nie rozmawia,Ja mam nisko siodełko i ktoś napisał że się wtedy wygląda jak srający kot...kto inny lubi jazdę bez hamulców co dla mnie jest no trochę głupie...ale jak ktoś lubi to niech tak jeździ.

Kolarzówka jest na szosę więc może mieć nawet i singla.
 
Powrót
Góra