No u mnie jeden egzemplarz ma "równe" to niedociągnięcie... A co do tego kleju to też niestety racja.
[ Dodano: 2010-08-04, 15:40 ]
Orientuje się ktoś, czy można ten cycek wyciągnąć? Chciałbym jednak go wyszlifować i wypolerować, a kiedy jest osadzony w głośniku, będzie raczej ciężko.
Ten "Cycek" nazywa się korektor fazy na 99% jest wkręcony szpilką
jak przymieząłem głośnik czy elegancko pasuje w otwór i mi wpadł do zaciasnego otworu to wyciągalem właśnie za korektor fazy, dość mocno ciągnąłem więc chyba jest tam na amen :)
Masz rację, bo czas oczekiwania i sama procedura reklamacyjna może zniechęcić.
Dziwne, na reklamacje maja 2tyg i ani dzien dluzej, zreszta tak mowi kodeks handlowy, ich wewnetrzne przepisy moga conajwyzej jeszcze to zaostryc , np. dac 1 tydzien ale nigdy nie moga zwiiekszyc tego czasu.
Masz rację, bo czas oczekiwania i sama procedura reklamacyjna może zniechęcić.
Dziwne, na reklamacje maja 2tyg i ani dzien dluzej, zreszta tak mowi kodeks handlowy, ich wewnetrzne przepisy moga conajwyzej jeszcze to zaostryc , np. dac 1 tydzien ale nigdy nie moga zwiiekszyc tego czasu.
Nie twierdzę, że w Polinku mogłoby tak być (firma jak najbardziej godna zaufania), ale bardzo często egzekwowanie czegokolwiek bywa uciążliwe i trwa znacznie dłużej niż precyzuje prawo, takie są realia.
Bo Polink niepotrzebnie kupuje głośniki Tang Band u włoskiego dystybutora zamiast u niemieckiego. Ale rzeczywiście, to bardzo solidna firma, a na Tang Band warto czekać i pół roku :)
Ja właśnie je zapakowałem do sześcianów 13,5cm... Na Unitrze PW3015 jest naprawdę nie fajnie. Nie wiem, czy to wina wzmaka, czy tego, że głośniki są niewygrzane... Czy dźwięk znacząco się zmieni po jakimś czasie?
Mi dzwiek z dnia na dzień podobał sie coraz bardziej, nie wiem czy to kwestia wygrzania, czy przyzwyczajenia, wydaje mi się, że trzeba sie do nich przyzywczaić.
Z drugiej strony jak porównywałem ten głośnik na diorze ws 354 a nad-zie to różnica byla nieziemska ! Głównie poprawa góry i średnicy, czyli wszystkiego czym ten glosnik gra.
Jest tam podana lista części na zwrotkę ale za cholerę nie wiem jak powinno wyglądać połączenie. A kombinacji trochę jest. Za kilkanaście dni zabieram się za zrobienie obudów i albo będzie zwrota do 1320 albo wkładam w nie 657SB wykorzystawanego przez wielu na tym forum.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie na temat tego jak powinna wyglądać zwrota do CT237.
A jak złoże zwrotę w kombinacji, którą podałeś i okaże się, że jest błędna to z głośnikiem się może cos stać? Bo z miłą chęcią bym zaufał Tobie i proponowany schemat zrobił ale jak TB się może spalić lub cośtam to podziękuję.
Nic się nie stanie. Głośnik to szerokopasmówka i ma stosunkowo nisko położony rezonans - nie musi być cięty od dołu. Dodatkowo wstawienie elementów tak, jak napisał pharoh nie wpłynie ujemnie na impedancje zestawu więc i wzmacniacz nie będzie w żaden sposób zagrożony.
Zastosowanie samego 657SB bez żadnej filtracji chyba też nie jest super dobrym rozwiązaniem. Z doświadczeń kolegi Rfck wynika, że głośnik w obudowie dostaje dosyć mocne podbicie w okolicach 1kHz, które warto w jakiś sposób jednak odfiltrować. Charakterystyka tego głośnika to raczej siodło z wybitymi "skrajami" pasma (~1kHz i ~10kHz) i z obniżonym przedziałem pomiędzy nimi. O ile ta górka w okolicy 10kHz może być jeszcze do zniesienia to ta dolna może być momentami męcząca w odsłuchu.
No i nie zapomnij o tym, że raczej nie warto robić temu głośnikowi dużej, nisko strojonej obudowy bo do buczenia niskiej średnicy może dojść jeszcze buczący wysoki bas
Skomentuj