Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomiary d25ag za pomoca SW

Collapse
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Ta ale z wynalazkami na wysokim :)

    Skomentuj


      #62
      Jakie wynalazki ?. Toz na wysokim jest 3 rzad + tlumik rezystorowy. Reszta elementow nie bierze udzialu w filtrowaniu ( tak sadze ).

      Skomentuj


        #63
        Wytłumacz mi po co dałeś RLC Na kopółce i ten durny kondensator wpięty rownolegle zaraz za głośnikiem ?

        Skomentuj


          #64
          Powod, dlaczego te elementy tam sa, podalem w wyzszym poscie. Chcialem sie pobawic ukladem RLC i sprawdzic jego ogolne dzialanie . Co do kondensatora, to wczesniej uzywalem go w projekcie zwrotki. Nie usuwalem tych elementow, gdyz czasem sprawdzam, czy za ich pomoca nie mozna jakos latwo wymodelowac charakterystyki . Nie widze sensu, aby co chwila dodawac/usuwac elementy, skoro wystarczy zmienic odpowiednio ich wartosci. Myslalem, ze jak bedzie DUZY opornik oraz niska pojemnosc kondensatora, to kazdy sie domysli, ze to nie bedzie bralo udzialu w filtrowaniu . No nic teraz przed umieszczeniem schematu bede usuwal zbedne elementy.

          Mam nadzieje, ze juz wiesz o co chodzi

          Skomentuj


            #65
            Dziwne podjeście ;-) ale rozumiem ;-)
            Jak zrobisz lepsze pomiary to mogę Ci pomóc w zwrocie ;-)

            Skomentuj


              #66
              I kolejny projekcik ;p. Tak samo jak poprzednie, staralem sie wykorzystac elementy, ktore posiadam. Za chwilke zaczne lutowanie i ocenie brzmienie

              Skomentuj


                #67
                No ten wyglada poprawniej od strony symulacyjnej. Widać, że ci mocno uwieraja te średnie tony skoro je wgniotłeś o te pare dB

                Taka mała rada, nie zostawiaj nie podłączonych elementow. Kiedyś mi SW jakieś głupoty symulował bo miałem jeden element luźny na schemacie. Nie mówie, że jest to regułą ale moze sie znaleźć jakiś bug, tak wiec lepiej jedna nózke zawsze gdzieć na pałe przyczepić.

                Skomentuj


                  #68
                  To tak z połowy tematu wytrąciłem:
                  Zamieszczone przez pharoh
                  DX25TG juz mialem ( stanowczo za ostry byl )

                  hahahaha, to ciekawy model musiałeś mieć :mrgreen: bo DX nie jest wcale ostry, a tym bardziej szczegółowy. I żeby nie było to miałem go i porównywałem z dwoma innymi głosnikami tj: MDT29, XT25.

                  Skomentuj


                    #69
                    El_liero, Wtedy, gdy porownywalem DX25 z D25AG to mialem zwrotnice zaczerpnieta od akustyka h16 (. ktora nawet nie byla pod moj zestaw ). Te pare miesiecy temu jeszcze nie widzialem, jak dziala zwrotnica itp. Prawdopodobnie ta ostrosc byla spowodowana tym, ze Dx25 jest skuteczniejszy + ma mniejsza impedancje. Nie zmieniajac w ogole elementow zwrotnicy podlaczylem D25AG w miejsce DX'a i od razu bylo mniej wysokich tonow, zdecydowanie lagodniej gral i mial lepsza srednice. Ale mowie, wtedy to ja nie wiedziałem prawie nic o zwrotnicach audio . Myslalem, ze skoro HDS ma 88dB, DX 93dB + 3dB roznicy ze wzgledu na impedancje, to tlumik 6-7 dB wystarczy.

                    Skomentuj


                      #70
                      Proszę moja propozycja, wszystkie wykresy wygładzone 1/16ok, żeby dobrze moc zaobserwować charkę głosników i sumaryczną

                      http://img187.imageshack.us/img187/6541/hds134d25ag.png

                      Impedencja nie spada poniżej minimum, a więc będzie bezpiecznej.

                      2/3 rząd
                      Podział 2,9-5khz.:)

                      Skomentuj


                        #71
                        Moj najnowszy wytwor:



                        Z krotkich doswiadczen wywnioskowalem, ze Vife trzeba juz ciac od 5khz, HDS'a od 2khz, bo bas zaczyna sie przeciagc,mulic, ma gorszy impuls oraz srednica gra wyraznie gorzej. Vifa natomiast musi byc cieta 3 rzedem, zeby ten syf z 1.5-2,5khz sie nie dodawal. Jest troche za duzo wysokich tonow , wiec je troche tlumie za pomoca EQ. Co do srednicy nie mam juz prawie zadnych zastrzezen. Jeszcze troszke popracuje nad tlumikami i moze uda mi sie stlumic te wysokie tony bez ingerencji w pasmo 3-10khz.

                        Mam pytanie odnosnie impedancji. Wywnioskowalem, ze jesli kopulka ma Fs 1500Hz, to dla tej czestotliwosci Impedancja jest wyraznie wyzsza. Wg moich pomiarow Vify, ten pik wystepuje na 1200Hz ( wg producenta powinien miec 1500Hz ). Natomiast w zwrotnicy ten pik wystepuje na 2000Hz. Moze ktos mi powiedziec, o co tu chodzi ?. Czy znow przypadkiem cos zle nie zaprojektowalem, ze tak sie ten pik impedancji przesunal ?

                        Skomentuj


                          #72
                          Impedancja zwrotnicy to impedancja wypadkowa obu filtrów kopułki i woofera oraz podłączonych do nich głosników. Ten pik nie jest pikiem zadnego elementu składowego ale całości.

                          Skomentuj

                          Czaruję...
                          X