Zamieszczone przez Morfeusz250
Zobacz posta
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Wzmacniacze mocy na identyczne napięcie.
Collapse
X
-
Zamieszczone przez Morfeusz250 Zobacz postaCzy można tl072 zasilić napięciem pojedynczym z trafa 12V?
jak jest pojedyncze uzwojenie to bedzie przykladowo +/-6v a nie +/-12v
Skomentuj
-
Zrob taki uklad+stabilizatory serii 78/79 (dwie ostatnie cyfry to stabilizowane napiecie wyjsciowe) i masz symetryczny zasilacz do opamp. :http://i51.tinypic.com/358c6jb.png
Skomentuj
-
Nom, dobry pomysł. A jakie napięcie otrzymam w takim wypadku? będzie to te + i - 12V czy te 12v to bedzie roznica pomiedzy dodatnim a ujemnym napieciem( 6V - (-6V)=12V)? Czy z trafa 12V można wystabilizowac 12V czy trzeba trafo o wiekszym napieciu?Last edited by Morfeusz250; 18.09.2011, 13:18.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez ZIG ZAK Zobacz postaZrob taki uklad+stabilizatory serii 78/79 (dwie ostatnie cyfry to stabilizowane napiecie wyjsciowe) i masz symetryczny zasilacz do opamp. :http://i51.tinypic.com/358c6jb.png
przeciez mozna tam dac mostek prostowniczy 2 polowkowy i masz wieksza sprawnosc
Zamieszczone przez Morfeusz250 Zobacz postaA jakie napięcie otrzymam w takim wypadku? będzie to te + i - 12V czy te 12v to bedzie roznica pomiedzy dodatnim a ujemnym napieciem( 6V - (-6V)=12V)?
Zamieszczone przez Morfeusz250 Zobacz postaCzy z trafa 12V można wystabilizowac 12V czy trzeba trafo o wiekszym napieciu?
a nawet jak sie obawiasz to daj stabilizator na 10v
tak swoja droga z twoja wiedza skozystalbym z gotowego schematu a nie kombinowal sam
Skomentuj
-
Skad wiesz ze dobry pomysl skoro niewiesz jak dziala ? Jaki to rodzaj prostownika ?
---------- Post dodany o 14:26 ---------- Poprzedni post o 14:21 ----------
Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz postapokazales zwykly zasilacz jednopolowkowyZamieszczone przez Pawel S. Zobacz postaprzeciez mozna tam dac mostek prostowniczy 2 polowkowy i masz wieksza sprawnosc
Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz postamniejsze - AC rozlozy sie na polowe
Skomentuj
-
Zamieszczone przez ZIG ZAK Zobacz postaJestes pewny ?
Skomentuj
-
Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz postaoj zle sie wyrazilem - 2 polowkowy ale na jednej diodzie
Skomentuj
Skomentuj