Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Portal

Collapse
Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
Nasz serwis w sposób przystępny traktuje o szeroko pojętych zagadnieniach elektroakustyki i elektroniki audio. Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki.

To co nas wyróżnia na polskiej scenie internetowej to fakt, że do Waszej dyspozycji oddajemy nie tylko obszerne forum dyskusyjne zrzeszające ogromną liczbę hobbystów i profesjonalistów, ale także ponad 50 autorskich artykułów, których celem jest wprowadzenie Cię w świat akustyki w sposób możliwie przystępny i prosty w zrozumieniu. Lektura naszych artykułów pozwoli Ci zrozumieć elektroakustykę od najprostszych zagadnień począwszy (jak działa głośnik), poprzez zasady projektowania obudów głośnikowych (i ich rodzaje), aż po skomplikowane zagadnienia związane z projektowaniem filtrów zwrotnic czy wykonywaniem pomiarów akustycznych.

Niniejszym zapraszamy do zapoznania się z publikacjami naszego serwisu oraz na forum dyskusyjne, gdzie będziesz mógł uzupełniać swoją wiedzę, konsultować własne pomysły z doświadczonymi pasjonatami samodzielnej budowy nagłośnienia, korzystać z projektów naszych Użytkowników oraz dzielić się własnymi projektami.

Prosimy jednak, abyś pamiętał o podstawowej zasadzie jaka obowiązuje w naszym serwisie: zanim zadasz jakiekolwiek pytanie na forum użyj opcji "Szukaj"

Strona główna portalu DIYaudio.pl

 •  
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Budowa subwoofera Car audio krok po kroku

  Budowa subwoofera Car audio krok po kroku

  Zdecydowana większość młodzieży swoją przygodę z DIY audio rozpoczyna od budowy subwoofera do samochodu. Mimo że jest to jedno z najprostszych DIY to jednak pojawia się dużo pytań od początkujacych. Dlatego postanowiłem pokazać jak ja to robię. (zdjecia jak i cala konstrukcja powstaly w 2008 roku. od tamtej pory troche sie zmienilo) Przykładowa skrzynia jest zbudowana z 18mm płyty wiórowej. pojemnosc skrzyni to 45.42 Litra i jest strojona ok 40Hz tunelem HP ø100x200 (polink)/ Tunel bass-Re...
  Zobacz więcej | Idź do posta

 • Budowa zwrotnic by Pawel S.

  Budowa zwrotnic by Pawel S.

  Kolejny raz forumowicz Pawel S. prezentuje publicznie coś użytecznego, tym razem budujemy sobie zwrotnice - zapraszamy.
  Budowa zwrotnic by Pawel S.
  ...
  Zobacz więcej | Idź do posta
  Last edited by tomekk_; 15.02.2021, 07:35.

 • Budowa zwrotnic by Pawel S.

  Budowa zwrotnic by Pawel S.

  Dość często dostaję pytania o sposób wykonania moich zwrotnic, postanowilem więc opisać ten proces, krok po kroku. Zdjęcia wykonałem podczas budowy zwrotnic do moich kolumn na vifach XT. Była to pierwsza para zwrotnic wykonanych w taki sposób więc obecnie wprowadziłem kilka poprawek, przepraszam za jakość niektórych zdjęć - wtedy dopiero zapoznawałem się z aparatem. ...
  Zobacz więcej | Idź do posta

 • Tweetery w słupkach - zabudowa krok po kroku

  Tweetery w słupkach - zabudowa krok po kroku

  Forumowicz Pawel S. prezentuje jak wykonać zabudowe tweeterów w słupkach samochodu, krok po kroku - zapraszamy.
  Tweetery w słupkach - zabudowa krok po kroku
  ...
  Zobacz więcej | Idź do posta
  Last edited by tomekk_; 15.02.2021, 07:37.

 • Tweetery w słupkach - zabudowa krok po kroku

  Tweetery w słupkach - zabudowa krok po kroku


  W sieci jest wiele poradników jak zrobić "słupki" pod głośniki wysokotonowe. Skoro nadal pojawiają się pytania, to pokaże jak ja to robię krok po kroku


  1. dobór głośników

  Najczęściej są to głośniki z gotowego zestawu


  2. pozycjonowanie głośników Jest to najważniejszy i najbardziej czasochłonny etap. Montujemy zestaw w samochodzie i włączamy swoją ulubioną muzykę, która bardzo dobrze znamy... i tak słuchamy i słucha...
  Zobacz więcej | Idź do posta

 • Małe co nieco o pomiarach

  Małe co nieco o pomiarach

  Przygotowałem krótki artykuł z opisem kilku sztuczek które ułatwiają i poprawiają wykonywane pomiary. Zapewne starzy wyjadacze je znają ale dla osób które zaczynają zabawę z pomiarami lub mają z nimi problemy to może się to przydać. Pomiary kilka przydatnych porad
  ...
  Zobacz więcej | Idź do posta
  Last edited by tomekk_; 15.02.2021, 07:35.

 • Pomiary-kilka przydatnych porad

  Pomiary-kilka przydatnych porad

  Przedstawię kilka prostych trików, które poprawiają jakość wykonanych pomiarów oraz ułatwiają życie podczas pracy z systemem pomiarowym opartym o Speaker Workshopa. Zapraszam.

  1. Zmodyfikowany JIG

  Jak powinien wyglądać JIG każdy kto się zabrał za pomiary w Speaker Worshop doskonale wie. Jednak można go uprościć i ulepszyć a przede wszystkim zbudować go taniej, bez nadmiarowych i drogich elementów.

  Mój JIG wygląda tak:
  Najważniejsze zmiany to :...
  Zobacz więcej | Idź do posta

 • Oklejanie skajem, sztuczną skórą.

  Oklejanie skajem, sztuczną skórą.

  Forumowicz Żółwik przygotował świetny tutorial na temat oklejania sztuczną skórą. Warto przeczytać bo metoda ta okazuje się nie być taka trudna. Wszystkich zainteresowanych tą techniką wykończenia kolumn zapraszam do zapoznania się z artykułem Skaj, sztuczna skóra... Jaką wybrać, i jak to zrobić?
  ...
  Zobacz więcej | Idź do posta
  Last edited by tomekk_; 15.02.2021, 07:36.

 • Skaj, sztuczna skóra... Jaką wybrać, i jak to zrobić?

  Skaj, sztuczna skóra... Jaką wybrać, i jak to zrobić?

  OKLEJANIE "SKAJEM, EKO-SKÓRĄ"


  Artykuł opisuje "krok po kroku" proces oklejenia powierzchni skajem czyli jednego ze sposobów na efektowne wykończenie swojej konstrukcji. Efekt wykorzystania skaju jako elementu wykończeniowego można zobaczyć na przykładzie jej z moich konstrukcji jaką jest Melodious v1. Skaj został użyty zarówno na froncie monitora jak i w podstawce.

  Potrzebne narzędzia i klej: 1. Klej kontaktowy: Pattex Classic (lub dowolny inny kle...
  Zobacz więcej | Idź do posta

 • Frezowanie otworu pod terminal

  Frezowanie otworu pod terminal  Krótki pokaz frezowania nie okrągłych otworów przy pomocy frezarki i prowadnic w formie listewek.

  Otwór wykonałem w swoich kolumnach, a szerszy opis znajdziesz na DIYaudio.pl....
  Zobacz więcej | Idź do posta
There are no articles in this category.
Czaruję...
X