• Witamy w największym polskim serwisie internetowym poświęconym w całości zagadnieniom samodzielnej budowy nagłośnienia.
    Dzięki DIYaudio.pl poznasz zagadnienia samodzielnej budowy nagłośnienia od podszewki oraz będziesz mógł dyskutować o DIY audio do woli.

    Artykuły z dawnego portalu zostały przeniesione do sekcji forum na samym dole.

[2-drożne] Stx wm.stx.5.1.140.8.f.s.mc.x (gdn-14-100-scx) + t.stx.4.1.200.8.f.a.pc.x

A tak zapytam z ciekawosci bo bardzo podoba mi sie ten projekt i napewno go zrealizuje - czy jest sens pchac wygluszenia do srodka?
 
Chcę zrobić te kolumienki dla prezent dla Panny, ale nie podoba mi się ten port BR, myślę nad zastosowaniem okrągłego i to na dodatek z tyłu. Kolumny będą miały 10L, tzn. jedna już jest druga prawie :P
Wg. moich obliczeń wychodzi na to że tunel Tunel bass-reflex 72x143 (śr. 46mm, dł. 143mm) (link) będzie ok (strojenie wypadnie ok. 54Hz).

Dobrze wybrałem?
 
Tak luki Tunel będzie ok. Ja również niedawno zrobiłem takie kolumienki z tym właśnie tunelem z przodu i też 10L. Jak pierwszy raz zagrały w 12m^2 to aż się zdziwiłem że tak potrafią ładnie grać. Sporo basu jest z tego nowego 14SCX. Wielkie dzięki dla Pawła. Polecam ten projekt!

 
Ostatnia edycja:
Odświeże temat. Jestem w trakcie składanie tych paczek i zastanawiam się nad wzmacniaczem do nich. Czy dobrym wyborem będzie Demon PMA 860?
 
;) i mnie zlapales, tak to już jest pisze na telefonie, słownik wlaczony a potem takie kwiatki.
 
Możecie spojrzeć na poprawność zwrotnicy przed lutowaniem?
c1a78b68320184c0d338355ad5271abf.jpg
 
Czy tak łatwo to nie powiedziałbym do połowy drut nawiniety i tak trochę ja kosi ;)
 
Tak tak właśnie zrobię na zdjęciu jest wersja "beta" ....ułożenie elementów na kartce papieru.
 
Moze mi ktos zaznaczyc na tym zdjeciu gdzie podlaczyc + i - glosnikow i wzmazniacza
Dziekuje
s4qbex.jpg
 
plus z PCX jest u góry, tej płytki, górny prawy róg
minus to dolny prawy róg

plus MCX jest z lewej strony bliżej dużej cewki
minus jest z prawej obok wyjścia - wzmacniacz

plus wzmacniacza u góry
minus u dołu obok minusa MCX

zapamiętaj, że na schematach + jest zawsze u góry, a minus czyli masa u dołu
 
Powrót
Góra