Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

STX W.18.200.8.MCX + T.10.200.8.PCX (lub PC) - projekt by Pawel S.

Collapse
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Dziękuję za podpowiedzi. Jak tylko czas pozwoli to wypróbuję i dam znać czy pomogło ale zastanawiam się czy nie kupić tych PCX-ów a te poprostu wykorzystam do następnego projektu.chyba złapałem bakcyla :)

Skomentuj

Zamieszczone przez Pawel S. Zobacz posta
      pomin l-pad na torze wysokotonowym i sprawdz jak zagra bez tlumika
      Zrobiłem tak jak poradziłeś i jest niebo a ziemia. Teraz wszystko się wyrównało, ( no może teraz jest deczko za dużo góry ale na prawdę deczko ) talerze pięknie wybrzmiewają i w ogóle kolumny na prawdę grają świetnie jak na projekt za około 1kzł. Polecam każdemu, kto się zastanawia, co wybrać na swoje pierwsze samodzielnie wykonane kolumny.
      Dodam jeszcze że po usunięciu tłumika, zauważyłem że wzmacniacz znacznie mniej się grzeje więc u mnie same plusy.
      Robię jeszcze eksperymenty z wytłumieniem ale już jestem prawie pewny że zostawię na całej tylnej ścianie i na dole.

Skomentuj

Na wstępie się przywitam, to mój pierwszy post na forum. Jestem już po budowie kolumn z tego tematu. To jest mój drugi zrealizowany projekt. Jak każdy chyba jestem mocno zaskoczony tym jak ten w gruncie rzeczy prosty i niedrogi zestaw gra i wygląda. Szczególnie w stosunku do ceny głośników. W zwrotnicy trochę zaszalałem wrzucając Superesy ale reszta już w miarę po bożemu, Jantzeny Cross i cewki z Zap, choć kondensatory selekcjonowałem. W związku z brakiem odpowiedniego zaplecza lakierniczego w sprawie lakierowania udałem się do lakiernika który swego czasu lakierował mi fronty do mebli w kuchni. Podstawki to MDF 25 z dwiema warstwami HDF 3 w którym są zagłębienia do łbów śrub mocujących M5 podstawkę do kolumny. Podstawki pomalowane lakierem strukturalnym do plastiku w sprayu. Małżonka początkowo mówiła ale jak to, całe białe? Takie kiblowe? A teraz doszła do wniosku że docelowe FX200 które lada chwila zaczną się tworzyć też mogą być "piano white".
        Podziękowania dla autora za ciekawy niedrogi projekt. W sam raz na początek drogi w diy audio aby się mocno wkręcić w temat i chcieć więcej.
        Last edited by tram646; 23.04.2021, 08:45.

Skomentuj

Czaruję...
        X