Ja ze swojej strony moge dodać że Flodins się postarał.. Płytka jest naprawde pożądnie wykonana i bardzo dobrze się ltuje na niej elementy.. Poprostu wszystko jest przemyślane i dopracowane..
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Sym by flodins v0.2 temat techniczny
Collapse
Ten temat jest przyklejony.
X
X
-
Mam pytanie dosc blache i pomyslec mozna ze to pomylka. Ale chodzi o cene zrobienia 2szt takich symkow plus dedykowane zasilanie tak by to dzialalo. Ile to wyniesie majac na uwadze to ze chcialbym zrobic tanio,bo duzo elementow elektronicznych mam. A drugie pytanie to jak wygladaja te prawdziwe dane tech tego wzmacniacza przy najlepszym zasilaniu,i wykonaniu jak najodpowiednim?
Skomentuj
-
Zamieszczone przez flodinsPrzypominam jeśli ktoś jeszcze się nie dowiedział, że jest nowa wersja. Wiele problemów technicznych na które narzekaliście zostało zażegnanych.
-płytki łączone parami do łamania
-miedź 70ľm
-powiększone ścieżki zasilania, dopuszczalny prąd: 15A na szynę
-powiększone otwory montażowe, pasują śruby M3
-ponownie lepsze prowadzenie i skrócenie ścieżki sprzężenia zwrotnego od strony wysokiej impedancji
-zachowany rozstaw tranzystorów końcowych, nie ma potrzeby zmiany radiatora
-wyeliminowanie elektrolitów na głównych liniach zasilania
-profesjonalne wykonanie; niezdzieralne opisy biały mat, cynowanie HAL, soldermaska wykonana prawidłowo(przed cynowaniem) co potwierdza jej wysoką odporność
wymiary: 60x60
zdjęcia tutaj:
http://flodins.info/post.php?p=21#nowy
Pozdrawiam i polecam (:
[ Dodano: 2010-07-12, 09:49 ]
Czy ktoś ze zorientowanych w temacie (bardziej niż ja) mógłby udzielić odpowiedzi na moje pytanie?
Zakładając, że obciążenie dla symasym-a będzie wynosić 8 OHM (tylko i wyłącznie jedne zestawy głośnikowe), to czy można go zasilić odpowiednio większym napięciem w celu uzyskania większej mocy wyjściowej? I czy nie ma żadnych przeciwskazań do tego typu zabiegu, biorąc pod uwagę że wszystkie elementy są przystosowane do pracy na wyższym V zasilania, a MPSA18 zostanie wymieniony na BC546B?
Posiadam zasilacz o mocy ok. 350W o napięciu 2x66V DC.
Wtedy moc będzie wynosić ok. 120W/8 OHM? Jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
Skomentuj
-
Zamieszczone przez csbiczekjak ma być 2k to dajesz 2k a nie 1,8k... połącz szeregowo np 2x 1k
Skomentuj
-
To niech da nawet i 3k, tylko potem jest że coś nie działa i nie wiem czemu, pomocy i ratunku... Skoro ktoś umieszcza w spisie elementów 2k rezystor to znaczy że taki ma być bo jego wartość jest policzona pod konkretny układ tak więc gdyby mógł by być 1,8k to nie pisał by 2k tylko 1,8k prawda?
ciora, rezystorów 1k nie masz? Łączysz 2 w szereg i jest git
Skomentuj
-
Jeżeli dasz wiatrak (może być i wętylator...) to wystarczy taki radiator jak napisałem. Jeżeli chłodzenie ma być pasywne to najlepiej daj radiator o objętości cegły...
[ Dodano: 2010-08-21, 11:29 ]
Bo w przypadku chłodzenia pasywnego, radiator musi sam odprowadzić do otoczenia dużą ilość ciepła. Więc musi być "ogromny" żeby tranzystory miały problem żeby go nagrzać. Jednak jeżeli zastosujesz chłodzenie aktywne (wentylator) to wtedy objętość radiatora można znacznie zmniejszyć (nawet o połowę). Pisze "objętość", gdyż sama powierzchnia ma raczej małe znaczenie...
Skomentuj
-
Zamieszczone przez sebxx4Pisze "objętość", gdyż sama powierzchnia ma raczej małe znaczenie...Asustor AS-5002T z MPD + konwerter USB .3lite + DAC PCM1704 by olog + autorskie PRE z PVC + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba
Skomentuj
-
Kolego chodzi o objętość ! Dla przykładu - im cięższy radiator tym ma większą objętość nie ?
Fakt, powierzchnia też jest ważna. Ale kolega chyba nie rozumie teorii. Co mi z powierzchni, gdy np do wzmacniacza przymontuje kawałek folii aluminiowej o wymiarach 50x50cm ? Co mi to da (folia będzie ciepła tylko w pobliżu tranzystorów, jakieś 70% jej powierzchni będzie zimne) ? Skoro objętość tego "radiatora" będzie (przy założeniu że grubość to 1mm) miała jakieś 250cm3, a radiator o tych wymiarach i grubości dajmy 1cm będzie miał 2500cm3 ! Chyba jest różnica nie ?
Skomentuj
-
Ale głupoty gadaszsebxx4, jeżeli liczyłby się tylko objętość to żaden producent nie używałby radiatorów tylko bloczków lub płaskowników. Liczy się powierzchnia oddawania ciepła, jak myślisz dlaczego kaloryfery mają taki a nie inny kształt przecież łatwiej byłoby zrobić blok żeliwny z kanałem na wodę. Albo chłodnice samochodowe dlaczego nie są to lite bloki z kanalikami? Aż szkoda tłumaczyć takie podstawy.
Skomentuj
Skomentuj