Nie wiem tylko, czy te długie przewody nie będą generowały zakłóceń. Ale to wyjdzie "w praniu" :smile:
BTW. Mam rodzinę w Zamościu. Może kiedyś zorganizujemy mały spot :smile:
Tego się obawiam - tych zakłóceń oczywiście. Kondy miały powędrować na płytkę ale znów pojawił się problem wysokości obudowy a właściwie jej projektu z kształtowników alu, które mam w domu (a uwierzcie będzie ładna). A co do spociku - jest tu kilku gości z Zamościa, których nigdy na oczy nie widziałem, prócz dwóch - Radeckiego i MałyZmc (jeden to mój brat a drugi to jego kolega) :). Jak znalazł na spocik przy piwie i odsłuchach Uni.
A przy pierwszym uruchomieniu podczas podłączenia Uni do zasilacza laboratoryjnego i możliwości ustawienia odpowiedniego voltarzu jest konieczne stosowanie rezystora ??
Jesli nie to na jakim napięciu go uruchamiać??
na napieciu takim jakie masz trafo, tu chodzi o to zeby prad ograniczyc, wiec musisz miec regulacje pradu a nie napiecia, a ile trzeba ustawic to sobie policz z prawa Ohma wiedzac ze radza stosowac rezystor ok 10ohm ;-) (radze o przynajmniej polowe mniejszy na poczatek ustawic niz Ci z obliczen wyjdzie)
No i sa to zasilacze pradu stalego a uniamp jest zasilany zmiennym, nie kazdy bedzie potrafil podlaczyc zasilacz stalego napiecia zeby wszystko ruszylo.
jest użyta nowa wersja płytki do uniampa ?? kiedy taka płyta powstała i na czym polegają zmiany (gdyż widać ze jest ich dosyć sporo )?? i czy było już coś o tym mówione i ja nie zwróciłem uwagi czy ten fakt został przemilczany??
oraz czemu zamiast rezystora 0R użyto zworkę - jak czytałem gdzieś by tak nie robić mimo ze 0R to wydaje się właśnie zworka (sądzę ze to w swoim rodzaju pewnie jakieś zabezpieczenie ze rezystor się spali a zworka nie... ?)
Bardzo spostrzegawczy jesteś daniel a zrobiłeś "wersję 1" ?
Zaczyna mnie to delikatnie mówiąc irytować,człowiek dał na tacy jeden z najlepszych wzmacniaczy z niemalże wszystkimi zabezpieczeniami,realnie dużą mocą i prowadzi nas właściwie" za rękę" a Wy się pytacie "jakli opornik tam wlutować" ?
Słyszałem (słuchałem) wielu wzmacniaczy w różnorodnych zestawieniach i uwierzcie - UNI jest NAJLEPSZY ! I nie myślę o zabawkach firmowych,które można kupić w sklepie !
po twojej wypowiedzi zal dupę ściska... chyba nie rozumiem ludzkich intencji, to pytanie bylo czysto z ciekawosci
tak zrobiłem wersje 1 jeśli chodzi ci o wykonanie i jestem jak każdy wdzięczny Irkowi za udostępnienie płytki i schematu. Dziekować mu za to...
ale to nie znaczy ze nie mogę spytać czym różni się wersja płytki V2 (i budowa, elementami ale i efektem tych zmian) i nie pytam o to co wlutować tylko czemu tak jest zrobione a nie inaczej. Lubie wiedzieć
ale to nie znaczy ze nie mogę spytać czym różni się wersja płytki V2 (i budowa, elementami ale i efektem tych zmian) i nie pytam o to co wlutować tylko czemu tak jest zrobione a nie inaczej. Lubie wiedzieć
Jasne, ze wolno Ci pytać. Ale najpierw przeczytaj cały temat od początku, bo odpowiedzi na Twoje pytania padły już kilkakrotnie.
daniel a ciekawość to pierwszy stopień...i nie używaj takich słów-nie to miejsce ! i tu nie chodzi o intencje,tylko o zdrowo-rozsądkowe podejście do tematu!
Dziś uruchomiłem swojego UNIampa. Zastosowałem transformator 160W, 2*24V - gra to na tyle rewelacyjnie, że zbierałem szczękę z podłogi a gęsią skórkę miałem przez 5 minut. W porównaniu do STK082G (w dualu CV1250), a ma takie samo zasilanie, mój tranzystorowiec bije go na głowę, nawet Denon (brata) PMA757 (o podobnej mocy) mu ustępuje. Basu jest wystarczająco dużo, średnica jest przepiękna a o wysokich nawet nie trzeba wspominać - kontrola w każdym zakresie. Wzmak trochę brumi ale i na to jest rada :). Niemniej dziękuję panu Irkowi za cudownie opracowaną końcówkę. Teraz tylko muszę dokończyć swoją aluminiową obudowę, selektor i DC.
Właśnie znalazłem na strychu stare trafo. Pisało na nim U2 25V wiec myślałem ze do sprawdzenia Uni się nada. Po podłączeniu do prądu włos mi się zjeżył. Okazało się ze ma 34.7V. A to dlatego ze u mnie w gniazdkach jest UWAGA 295V :shock:
Tak wiec do działania Uni będzie w sam raz. W tym ze posiada on na uzwojeniu wtórnym tylko dwa przewody. Oba niebieskie. Wiec nie wiem który jest + a który -. Chyba ze to nie ma w takim przypadku znaczenia. Chciałbym uruchomić uni i zobaczyć czy działa bo jeszcze go nie podłączałem a na moje oko będę mógł podłączyć tylko jeden kanał. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
uni potrzebuje zasilania symetrycznego jak większość więc z pojedynczego nici, musiałbyś mieć drugie takie trafo. Wymień też baterie w mierniku bo Ci ostro przekłamuje
Skomentuj