Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Fornirowanie - kleje, metody docisku oraz jego łączenia
Collapse
X
-
Jak Ci zalezy na duzej wytrzymalosci na zarysowania to tylko profesjonalne poliuretany, ale tego w markecie nie kupisz.
-
Kup sobie te tasme i sklej za jej pomoca i kleju bialego krawedzie platow forniru. Dopiero pozniej calosc klej na kontakt, jak juz nic innego nie mozesz zrobic.Last edited by Pogromca mitow; 24.02.2016, 19:43.
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez Tranzyt Zobacz postaMy kleiliśmy taśmą papierową na bazie kleju wodnego. Oczywiście taśmą do góry. Szło całkiem rześko.
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaLaczenie forniru bez szycia, miekki klej kontaktowy i duza powierzchnia stolu... Coz, kiepsko to widze, ale baw sie :)
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaŁączenie forniru bez szycia, miękki klej kontaktowy i duża powierzchnia stołu... Cóż, kiepsko to widzę, ale baw się
Zamieszczone przez maciekelga Zobacz postaGruntowac jakos mdf?
Zostaw komentarz:
-
Laczenie forniru bez szycia, miekki klej kontaktowy i duza powierzchnia stolu... Coz, kiepsko to widze, ale baw sie :)
Zostaw komentarz:
-
Udało mi się kupić fornir piękny naturalny dąb szypułkowy 0,8mm liście 1900 x 220 krawędziowany idealnie.
Wykończenie ma być matowe - jaki lakier polecacie? Używał ktoś lakierów V33? Maja lakier do blatów i stołów. Używać capon jako pierwszą warstwę?
Forniru jest tyle, że zostanie też na kolumny.
Napewno będę kleił na klej kontaktowy tylko jeszcze nie wiem który. Gruntowac jakos mdf?Last edited by maciekelga; 24.02.2016, 17:08.
Zostaw komentarz:
-
No właśnie mi też się bardziej podoba naturalny, tylko ciężko kupić kilka liści - przeważnie trzeba kupić całą paczkę.
Zostaw komentarz:
-
Fizelina nie zawsze jest widoczna i wystaje. Ale co natural to natural :)
Ja od Siebie zamiast Patexa polecę Kleiberta Supra Gel. Ja juz nigdy wiecej nie dotknę patexa :)
Zostaw komentarz:
-
Ostatnio ktoś tu rzucił ciekawe spostrzeżenie - otóż można przykleić fornir modyfikowany flizeliną do góry i następnie zeszlifować flizelinę. Nie ma wtedy problemu z wystającą flizeliną na łączeniach :) A fornir i tak zwykle się szlifuje:)
Fornir modyfikowany to oczywiście plusy w postaci szerokości, ale wizualnie pewnych rzeczy nie osiągniesz, jak np tak wyglądającego wzoru dębuLast edited by LuSzTi; 21.02.2016, 18:53.
Zostaw komentarz:
-
A jaki fornir byście polecili bardziej? Naturalny czy modyfikowany? Modyfikowany ma tą zaletę że jest w szerokich płatach i nie musiałbym go łączyć..Najszerszy element będzie miał 600 a modyfikowane są przeważnie 640... Boje się tylko tej fizeliny i że modyfikowany będzie za kruchy.
Zostaw komentarz:
-
Trzeba uważać,nie jest łatwo ale pomału i będzie efekt z fornirowaniem nie ma co sie spieszyć. Są modyfikowane bez fizeliny owszem kruche dlatego trzeba sie obchodzić jak z jajkiem. 😉
Zostaw komentarz:
-
Właśnie widziałem taki fornir modyfikowany bez fizeliny i chyba bym nie chciał tego kleić.
Strasznie kruchy i podatny na wszelkie uszkodzenia.
Zostaw komentarz:
-
Szkoda bo więcej jest w sklepach właśnie tych modyfikowanych z fizeliną...Pracowałem tylko z naturalnym dlatego pytam. Ja używałem Patex moment i pracowało się z nim bardzo dobrze.
Zostaw komentarz:
-
Ja tam używam Patex express. Smaruje pędzlem docelową czesc którą chce okleic i oczywiscie fornir (naturalny bądz modyfikowany) czekam chwilkę,przykładam fornir i żelazko na średnią temperature, (nie zamocno nagrzane bo fornir popęka). Jak sie dobrze przyklei to obcinam i szlifuje krawędzie.Jeżeli chodzi o fornir to polecam naturalny fornir bo fizelina na modyfikowanym to porażka.
Zostaw komentarz:
-
Popytam. Tak naprawdę będę 2 formatki 800 x 600 i 2 formatki 800 x 400 - stół będzie rozsuwany.
Zostaw komentarz:
Zostaw komentarz: