Borys VU Meter woli zasilanie symetryczne stabilizowane czy może lepiej niestabilizowane żeby sobie za bardzo życia nie komplikować przy projekcie małego zasilacza do niego.
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Kilka bardzo prostych wzmacniaczy, zasilaczy - lutowanie na ekranie :D
Collapse
Ten temat jest przyklejony.
X
X
-
tol2di
Przystaweczka do zasilacza napewno odfiltruje spora czesc ''syfu'' z raila zasilania + zmniejszy jego impedancje wyjsciowa (za sprawa sprzezenia zwrotnego w kazdej galezi zasilania).
Zaleznie jak ''podeprzesz'' sobie referencje komparatora (uklad RC albo zenerka) --> otrzymasz aktywny multiplikator pojemnosci albo zasilacz stabilizowany.
Czy cos to poprawi dzwiekowo, pozostawiam to juz twojej subiektywnej ocenie. Moim zdaniem warto taka przystawke sobie wykonac, szczegolnie do ukladow z mniejszym PSRR.
Na obrazkach ponizej widac mniej wiecej jak wyglada rail zasilajacy z podlaczonym wzmacniaczem. Dodatkowa opcja idaca w pakiecie to miekki start, jezeli napiecie na wejsciu komparatora narasta wolono (duza stala czasowa) to i napiecie wypluwane z zasilacza narasta w taki sam sposob.
i-AMP ,i-PSU, i-SMPS, i-KTO TAM WIE CO JESZCZE
https://www.facebook.com/IAMP-260036317687611/
Skomentuj
-
Rozumiem że w podstawowej wersji jest to zasilacz stabilizowany, jak skończę składać SR Ampa to spróbuje sobie wydziergać płytkę pod mini psu z przelotką niestabilizowanego symetrycznego na VU Meter PSU i przelotką zmiennego z trafa do zasilania modułu słuchawkowego i zobaczymy.
No ładna kolekcja tylko gablotki brakuje :o
Skomentuj
-
Borys, czy te miniPSU w smd ma jakieś zabezpieczenie odłączające głośniki przy klipie? Bo sytuacja wygląda tak: Jadę z volume w górę, z czasem świeci się delikatnie klip, potem dam więcej i rozłącza przekaźnik, mimo że nie gra aż tak głośno, tak ma być? Jak pominę przekaźnik i dam więcej, to gra bez zniekształceń, tyle że klip sobie miga na basie. Czego może to być wina? Stałe na wyjściu za wysokie? Za słabego trafa? Trafo ze sprzętu HK PM650Vxi 2x32V i ciągnie z sieci 210W(wg. producenta).
Skomentuj
-
marcin
Moze byc tak ze dzielnik od zabezpieczenia zwarciowego jest ustawiony tak ze lapie zbyt szybko. Jak klip sobie miga na basie to znaczy ze juz pompujesz praktycznie cala moc w glosniki. Trafa z amplitunerow sa dosc miekkie takze napiecie moze dosc mocno przysiadac.
Kuknij na obrazek i zaznaczone na nim reziki:
Wez zalutuje po jeszcze jednej sztuce na kanapke 2.2kR - tak ze wypadkowa bedzie 1.1kR, pograj sobie troche i daj znac.i-AMP ,i-PSU, i-SMPS, i-KTO TAM WIE CO JESZCZE
https://www.facebook.com/IAMP-260036317687611/
Skomentuj
-
Borys, wlutowałem reziki i jest git :thumbup: Teraz nie wyłącza mimo słyszalnych zniekształceń. Pytanie teraz czy w razie zwarcia na bank odłączy obciążenie?Last edited by marcin55246; 24.04.2018, 19:04.
Skomentuj
-
Dziekuje bardzo za plyteczke !!
W sumie teraz zauwazylem ze dalem ciala/....upy przy gerberach, przelotki od zworek trzeba skrobac z soldermaski :( reszta jest gites.
Takze jak ktos bedzie chcial zamawiac to prosze sie zglosic, przerobie na dwie warstwy.
marcin
Z takim dzielnikiem jak masz teraz to zabezpieczenie powinno zaczac dzialac teoretycznie przy okolo 13,5A. Zabezpieczenie jest takiego typu jak w popularnych amplitunerach (z ta roznica ze mierzy prad w obie strony).
Komparator na przerzutniku bedzie znacznie szybszy niz uc123456 czy jak tam ten ukladzik sie nazywa. Ewentualnie mozna obecne 1,1kR bedzie mozna wymienic w przyszlosci na 1,2kR do 1,5kR maks.Last edited by borys; 25.04.2018, 07:59.i-AMP ,i-PSU, i-SMPS, i-KTO TAM WIE CO JESZCZE
https://www.facebook.com/IAMP-260036317687611/
Skomentuj
-
Zamieszczone przez tol2di Zobacz postaNo ślicznie ci wyszedł Borys, a co to za sterowanie z wyświetlaczem.
Kolega gavron zrobil potenciometr na przekazniczkach - PVC. Dowijasz sobie z 20-25 zwoi do toroida i podlanczasz kabelki.
Pozdri-AMP ,i-PSU, i-SMPS, i-KTO TAM WIE CO JESZCZE
https://www.facebook.com/IAMP-260036317687611/
Skomentuj
Skomentuj