Ok, poprobuję troche z nim. Chcę tez kondensatory wejscowe dac lepsze bo sa elektrolity mdl ☺Ktos pisal o lepszych w zasilaczu, ze poprawiaja dzwiek ☺
Co do brzmienia chyba wiem teraz o co chodzi, w mojej opinii faworyzuje on pewne instrumenty- wychodzą na pierwszy plan, a reszta delikatnie gdzies tam w tle jest. Przez co jest efekt mniejszego nasycenia dzwieku, sceny. Takie mam pierwsze wrazenia. Dzwiek pewnie sie jeszcze zmieni po przerobkach itd
Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Propozycja zamówienia końcówki mocy klona accuphase E-450.
Collapse
X
-
Co do uni i syma nie ma co porównywać.
Podłącz też te wyższe napięcia bo brzmieniowo się deko polepszy.
Ten model, regulując wzmocnieniem też ma to wpływ na dźwięk.
On gra bardziej jak byś go deko podbił, coś ala loudness, 450 gra naturalnie, ze sporo lepszą sceną.
Zostaw komentarz:
-
Trochę zarwałem nocy, bo zasłuchalem sie tego klona na moich 3 drogach. Jak on jest słaby brzmieniowo to ciezko mi sobie wyobrazic teraz jak gra e-450. Dla mnie P-5000 brzmi bardzo dobrze, lepiej niz sie spodziewałem. Musze posłuchac na nim dłuzej. Uni i symasym przy nim to zabawki pierdzące.
Zdjecie jeszcze przed podłaczeniem:
Last edited by jamess8; 18.12.2015, 23:56.
Zostaw komentarz:
-
P-5000 jest bardzo topornym wzmakiem, niezbyt udanym dźwiękowo, nie warto go powielać . Wszystkie tranzystory wejściowe 12 musisz mieć identyko tak samo w drugim stopniu i tak dalej . Inaczej serwo nie będzie wyrabiać i będą się cuda działy . Nie da się tego złożyć na byle jak .
Zostaw komentarz:
-
Po zmontowaniu plaskownikow do radiatorów i ponownym podłaczeniu mam 2mv na wyjsciu. Jedynie po wylaczeniu zasilania pojawia sie ok 0,27V, mysle ze nie jest to groźnie, bede chcial uzyc unizab2 Irka, powinno sie sprawdzić.
Przymierzam sie jeszcze do E-450 bo ma sporo pozytywnych opinii.
Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.Last edited by jamess8; 18.12.2015, 10:09.
Zostaw komentarz:
-
Według schematu tutaj:
http://accuphase.com/model/pdf/p-5000_e.pdf
Ta końcówka ma DC serwo, więc musi być 0V. Może po prostu jest tak wysoki offset na wyjściu, że serwo sobie nie daje rady. Wyciąg wzmacniacz operacyjny od serwa i sprawdź ile wynosi DC.
Zostaw komentarz:
-
Po ponownym podlaczeniu mialem dalej 17V na wyjsciu. Analogicznie porownujac z poprawnym kanalem znalazlem male przejscie miedzy nozkami tranzystorow w stopniu wejsciowym. Teraz na wyjsciu jest 0,2V
Czy moze byc na wyjsciu taka wartosc? W drugim kanale mam prawie 0
Edit:
Caly czas jade z zarowka, podkrecilem delikatnie prad spoczynkowy i Dc na wyjsciu teraz oscyluje ok 150-160mV.
Jak bede mial troche czasu to podepne to wszystko z radiatorem i bez zarowki i zobacze jak to sie bedzie zachowywac.Last edited by jamess8; 17.12.2015, 10:04.
Zostaw komentarz:
-
Dzięki chłopaki za pomoc! Pierwszy strzał okazał się trafiony. Porownalem róznice u gory Pcb miedzy sprawnym kanalem iod razu mi sie nie zgadzala opornosc. Bylo 68om gdzie wogole nie powinno byc przejscia. Szukalem bledu z dolu PCB w tych okolicach i bylo zwarcie -lut sie rozlał na pin obok. Zaraz odpalam zeby sprawdzić.
Zostaw komentarz:
-
Nie na temat...Zamieszczone przez sylvek Zobacz postazresztą zbrojeniówka cały czas ma pozwolenie na ołowiową
Zostaw komentarz:
-
Nie na temat...Ok czyli do domowych zastosowań jednak z ołowiem,
zresztą zbrojeniówka cały czas ma pozwolenie na ołowiową
Zostaw komentarz:
-
Nie na temat...Z cyny bezołowiowej są matowe (jak bardzo to już zależy od stopu), ale jak są mocno chropowate i cyna się przestaje rozlewać, to należałoby taki lut poprawić.
Lutowanie bezołowiową jest trudne jak na domowe warunki, bo ma większą temperaturę topnienia, gorzej zwilża i gorzej płynie, świetny wymysł ułatwiający psucie się sprzętu po gwarancji.Last edited by ampli; 16.12.2015, 19:19.
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez ampli Zobacz postaPoza zlaniem sprawdź też pod kątem zimnych lutów (z daleka mogą się wydawać ok, ale jak któryś by się słabo "świecił", to zwróć na niego uwagę).Nie na temat...czy wszystkie luty zawsze sie świecą (błyszczą ), te z cyny bezołowiowej też?
Zostaw komentarz:
-
Poza zlaniem sprawdź też pod kątem zimnych lutów (z daleka mogą się wydawać ok, ale jak któryś by się słabo "świecił", to zwróć na niego uwagę), mogłeś też przypadkowo uwalić jakiś półprzewodnik albo źle coś miejscami przylutować (zaraz po sprawdzeniu lutów na to zerknij).
Co do prądu spoczynkowego, nie wyklucza on błędu, może tylko delikatnie sugerować, że stopień wyjściowy i mnożnik Vbe jest ok.
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez jamess8 Zobacz postaMoga to tez byc zle sparowane tranzystory?
Umyj dokładnie pcb i pod lupą sprawdź pad po padzie czy przypadkiem nie zlały Ci się gdzieś lub jakiś opiłek się nie dokleił.
Zostaw komentarz:
-
Myslalem ze to jakis drobiazg skoro idzie prąd spoczynkowy ustawić. Moga to tez byc zle sparowane tranzystory?
Zostaw komentarz:
-
Szukaj błędu, ale obstawiam na zwarcie na pcb, tym bardziej jeżeli to pcb z gammy.
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez dzwiedziu Zobacz postaJakiej wartości te dc na wyjściu?
39,1V na wyjściu. Transformator ma 2x35V na uzwojeniu wtórnym.Last edited by jamess8; 16.12.2015, 10:35.
Zostaw komentarz:
Zostaw komentarz: