Podążaj za instrukcjami wyświetlonymi na poniższym wideo, aby zainstalować aplikację internetową na Twoim urządzeniu.
Uwaga: Ta opcja może nie być dostępna w niektórych przeglądarkach internetowych.
Data produkcji to 02.2026. Na stronie, producent zaleca 45l, strojenie 35hz jako optimum dla tego głośnika. Mówisz, że lepiej dać mu 50l netto? Rozważałem taką obudowę ale w symulacji przy takim litrach, głośnik nieco spowalnia, a mi zależy na szybkim basie. Mysle, że mogę powiększyć o jakieś 2-3 litry kosztem komory GDM. Wówczas wyjdzie około 50l netto.Którą wersję tego W.27.400.8.MC masz ?
W połowie ubiegłego roku STX zmodyfikował ten głośnik i w stosunku do wcześniejszej wersji proponuję dołożyć z 5-7 litrów do objętości.
Właśnie, zauważyłem te rezonanse. Pomiar był wykonany za pomocą dats v3. Występują one w obydwu kolumnach. Może to fala stojąca? Obudowy są solidne, mają wzmocnienia. Może dołożyc wytłumienie na górnej ściance tuż na wooferem i na dolnej ściance? Moze to od komory midbasu? Jest wygłuszona wewnątrz ale ścianka pozioma, dolna jest tuż nad wooferem i na niej nie dałem wygłuszenia/maty. Musze poeksperymentować z wygłuszeniem. Obudowa w trakcie pomiarów nie wydaje żadnych słyszalnych dźwięków/rezonansow. Rowiez jak wpakowałem w nią testowo ponad 100w „basu”.Ja stroje te nowsze na 34Hz - 36Hz . Sam głośnik nie bryluje na niskich oktawach więc kilka litrów więcej daje trochę lepsze wypełnienie tego zakresu.
Przy 200 Hz masz jakieś rezonanse .
Przy 200 Hz masz jakieś rezonanse .
Właśnie, zauważyłem te rezonanse. Pomiar był wykonany za pomocą dats v3. Występują one w obydwu kolumnach.
Zrobię to po powrocie ze świątecznego wyjazdu. Dobry pomysł.Online Tone Generator - generate pure tones of any frequency
www.szynalski.com
Użyj generatora.