Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

SB17CAC35-8 + SB26CDC-C000-4 lub CRC NAC NRX MFC STC ADC 2,5 drożny - projekt by Branża

Collapse
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Wielkie podziękowania Dla Adama i nie tylko za wielgachną cierpliwośc do mnie. Długo trwało ale ruszam. Mega podziękowanie za paczkę i zapakowanie pełen profesjonalizm.

Skomentuj

Zamieszczone przez piotr850514 Zobacz posta
      Wielkie podziękowania Dla Adama i nie tylko za wielgachną cierpliwośc do mnie. Długo trwało ale ruszam. Mega podziękowanie za paczkę i zapakowanie pełen profesjonalizm.

Nie za mało tych MFC ??
      Ale to chyba nowa odsłona bo wersji z SB29SDAC nie było.
      Last edited by toopcool; 27.08.2021, 21:07.

Skomentuj

Zamieszczone przez toopcool Zobacz posta

Nie za mało tych MFC ??
        Ale to chyba nowa odsłona bo wersji z SB29SDAC nie było.
        To Połowa głośników :P . niebawem więcej info :)

Skomentuj

Tak się przypatruje temu projektowi bo mam 2 drożny z 17NBAC-4 który zostąpił 17NRXC-4 (dziura przy 1,5kHz znikła - cone edge resonance) i 29RDNC, ale pomimo różnych chwytów to neodymowy pierścieniowy jakoś mi nie do końca nie odpowiada. Podniesienie punktu zwrotki z 2k na 2,5k też nie wiele pomogło. Jestem ciekaw jak będą wyglądały pomiary z 29SDAC bo ten może grać czyściej niż neodymowy 29RDNC. Jeszcze został 26ADC(CDC).
          Znalazła mi się taka włoska strona, na której podają pomiary głośników które mają w sprzedaży. Myślę że co nie którym się przyda. Po zarejestrowaniu można też ściągnąć ich pomiary.
          http://www.dibirama.altervista.org/a...id-woofer.html

Skomentuj

W czym jest problem z SB29RDNC ?
            SB29SDAC gra trochę inaczej , bardziej akcentuje najwyższe oktawy .

Skomentuj

Zamieszczone przez Pawel L Zobacz posta
              Tak się przypatruje temu projektowi bo mam 2 drożny z 17NBAC-4 który zostąpił 17NRXC-4 (dziura przy 1,5kHz znikła - cone edge resonance) i 29RDNC, ale pomimo różnych chwytów to neodymowy pierścieniowy jakoś mi nie do końca nie odpowiada. Podniesienie punktu zwrotki z 2k na 2,5k też nie wiele pomogło. Jestem ciekaw jak będą wyglądały pomiary z 29SDAC bo ten może grać czyściej niż neodymowy 29RDNC. Jeszcze został 26ADC(CDC).
              Znalazła mi się taka włoska strona, na której podają pomiary głośników które mają w sprzedaży. Myślę że co nie którym się przyda. Po zarejestrowaniu można też ściągnąć ich pomiary.
              http://www.dibirama.altervista.org/a...id-woofer.html
              Bierz metalowego SB26 i do tego WG https://www.somasonus.net/sb-acoustics-sb26

Skomentuj

Toopcool, wydaje mi się że poniżej 4k pojawiają się zniekształcenia, bo nie słyszałem ich w normalnej wersji tego głośnika (albo dostały mi takie egzemplarze- dużo wyższe Fs). Raczej zależy mi na dolnej części pasma w rejonie zwrotnicy. A mój znajomy już w ogóle marudzi że ten tweeter SB to jakiś niewypał w porównaniu z jego wersją CSS LD25X.

Pogromco, wielkie dzięki. Co do jak grają szescio calowe SB, to one chyba wszystkie trochę takie zamulone - punktowego basu tu nie będzie. W moim dużym pokoju który podbija zakres 60-90Hz najlepiej jak wsadzi się coś tłumik z gąbki w port by pozbyć się dudnienia, jednak w innym pomieszczeniu jest zupełnie inaczej. Alu w wersji 4ohmowej jest napewno bardziej detaliczny, ale ciepełka średnich papierzaka z starej wersji on nie ma. Zostało mi jeszcze sprubować go z owalnym radiatorem pasywnym SB. Jestem też ciekaw czy dodanie dodatkowego magnesu by zmniejszyć Qes (Qts) i zwiększyć BL mogłoby coś poprawić jeśli chodzi o 'szybkość' basu.
                Ale jak na razie leczę się z rwy kulszowej i zamrożonego barku - nikomu tego nie życzę.
                Last edited by Pawel L; 29.08.2021, 19:09.

Skomentuj

Witajcie

Piotrek już u góry zapowiedział. Będzie filtracja dla ostatniego typu membran MFC ale tym razem nietypowo z SB29. W obudowach testowych będę musiał podfrezować otwór aby większy wysokotonowy wszedł i za jakiś czas podzielę się z Wami wynikami z prac.

Na przestrzeni czasu i różnych konstrukcji z SB17 stwierdzam że głośniki zdecydowanie lepiej grają w mniejszym litrażu i mniejszą kompensacją na filtracji. A najlepiej kiedy daje się Im podzielone zadania. tj. grają albo środek albo bas w konstrukcji 3 drożnych ten drugi koniecznie z zapięta korekcją wyższego podbicia.

Przy tym ostatnim projekcie w tym kierunku pójdziemy zmniejszymy litraż z zaczniemy z mniejszymi cewki na filtracji.
                  Projekt z założenia miałbym bazą do experymentów i zabawy w modyfikacje dla Was więc ten wątek kontynuujemy.

Skomentuj

A Pytanie do was. Czym napędzacie swoje kolumny :) .

Skomentuj

Jak widać budki Marianowe jeszcze żyją :)

Wysokotonowy zmieniony na SB29SDAC, frez rozwiercony do wymaganych 104mm. Komora basowa zmniejszona do 36 litrów. Wytłumienie na razie bez zmian.
                      No i nieobecne jeszcze w wątku membrany MFC.
                      Kolumny już grają niedługo będzie projekt.

Skomentuj

Elegancko :)

Skomentuj

Kiedy będzie 2-way projekt?

Last edited by Evgeny; 04.10.2021, 21:04.

Skomentuj

Czaruję...
                          X