Ogłoszenie
Collapse
No announcement yet.
Budowanie na ekranie - czyli relacje z budowy na zywo :)
Collapse
Ten temat jest przyklejony.
X
X
-
Zamieszczone przez Pteterycz Zobacz postaCiare HW321
- 1 lubię
Zostaw komentarz:
-
-
-
Zamieszczone przez allure09 Zobacz postaTak. W zasadzie projekt jest nie do skopiowania z uwagi na OEM-ową wersję głośnika niskotonowego przystosowany do obudowy zamkniętej. Membrana, cewka oraz kosz to GDN 20/80/2, układ magnetyczny (podwójny) jest już inny.
[...]Last edited by Wilczan; 02.01.2024, 10:33.
Zostaw komentarz:
-
Korzystając z urlopu świątecznego zakończyłem monitorki do kompa.
Projekt Troelsa, z moich zmian było zrobienie paczek zwyczajnie bez odkręcanej tylnej ścianki.
Wymusiło to zrobienie dwóch zwrotnic na paczkę, ale dzięki temu dało się raczej sensownie rozsunąć cewki.
Jako że znudziły mi się już woski, maty, itd.
Tym razem zrobiłem dębowe fronty, barwione czarnym tuszem, na to grunt do parkietów i lakier bezbarwny samochodowy.
Wyszedł taki winylowy gloss z fakturą dębu, ogóle strasznie trudno to sfotografować, ale na żywo wygląda fajnie, zwłaszcza że przy kompie nie mam ostrego światła, a tylko lekki ambient, więc kombinowałem tak by wykorzystać ten minimum światła.
Jako gra? Słabo na bassie, ale może się wyrobią głośniki, ale równo i dość podobnie do moich focal clear mg, które od trafiły 10/10 w to co lubię.
Zobaczę czy się coś zmieni w czasie.
Last edited by Marcin V; 30.12.2023, 21:15.
- 3 polubień
Zostaw komentarz:
-
Stosowanie kanapek ma jak najbardziej sens, lecz najskuteczniejsza jest metoda CLD. Pomiedzy dwa sztywne materialy stosuje sie miekki material, posiadajacy wlasciwosci zamiany tarcia na cieplo, czyli cos pokroju sorbothanu, polimerow, czy materialow bitumicznych.
Sa specjalne kleje bitumiczne, do sklejania plyt do celow akustycznych,
Zostaw komentarz:
-
Aaa... faktycznie, to sub jest. Nie ten zakres pobudzenia. Sorki, nie popatrzyłem. Nadal jednak jestem ciekaw, czy ktoś może coś wie, na temat zachowania się różnych materiałów.
Miłego.
Irek.N.
Zostaw komentarz:
-
Przy konstrukcji subwooferow dąży się do wysokiej sztywności i masy ścianek obudowy.
Zostaw komentarz:
-
Tak niejako przy okazji. Po przyłożeniu ucha (można akcelerometr jak ktoś ma) do ścianki kolumny słychać jej rezonanse bardzo wyraźnie. Takie wąskopasmowe tony najczęściej na średnicy jak obudowa usztywniona porządnie. Chcąc się ich pozbyć zrobiłem kiedyś eksperyment na ściance górnej. Przekrój jest mniej więcej taki: 22mm MDF, jakieś 20-50mm wosku, 22mm MDF, ścianki nie są równoległe. Wosk jaki miałem - stopiłem co tam pod ręką było (ma przeogromny skurcz jak stygnie, trzeba było dolewać) i powiem szczerze, ładnie wyszło. Słychać coś tam, ale nic co jednoznacznie można by wytypować jako rezonans. Pewnie niesie się po całej budzie. Taki eksperyment mi się zachciał :)
Zostaw komentarz:
-
Wszystko jest sztuką kompromisów. Sztywniejszy materiał może przesunąć rezonanse wyżej, ale czy stłumi je tak samo dobrze? Ciekaw jestem dobroci takiej przegrody wykonanej ze sklejki, MDF-u i wiórowej. Ktoś coś znalazł w tym temacie?
Zostaw komentarz:
-
Niestety niewiele to zmienia. Do takich wzmocnień zdecydowanie lepsza jest sklejka.
Zostaw komentarz:
-
Zamieszczone przez Pogromca mitow Zobacz postaBardzo ładna robota, choc wielka szkoda, że do zrobienia kratownicy użyłeś bardzo miękkiego materiału, jakim jest płyta wiorowa.
Zostaw komentarz:
-
Bardzo ładna robota, choc wielka szkoda, że do zrobienia kratownicy użyłeś bardzo miękkiego materiału, jakim jest płyta wiorowa.
Zostaw komentarz:
-
Zostaw komentarz: