Zamieszczone przez cezarc
Zobacz posta
W przypadku tych starszych (od ProTonsil do starego Tonsil S.A.) bardziej od powtarzalności, która była na prawdę dobra daje się we znaki nietrzymanie po latach fabrycznych parametrów tak jak w przypadku moich GDN 15/40/5 i wynika to z degradacji właściwości resora górnego i jest to bolączka większości midwooferów i wooferów na gumowym resorze górnym

Udało się dobrać zawieszenie do tych 15stek i wymienić. Niestety ono nie jest tak elastyczne jak bym sobie to wymarzył, różni się nieco wybrzuszeniem od fabrycznego natomiast jest poprawa w pomiarze i pracy całego układu. Zamiast FS 100Hz mamy 77-78Hz. To nadal daleko od deklarowanego 48Hz ale obniżenie FS o 22-23Hz jest już jakimś tam postępem.
Być może jeśli głośniki popracują przez jakiś czas, zawieszenie stanie się bardziej elastyczne i FS jeszcze bardziej poleci w dół choć szczerze mówiąc w to wątpię.


Skomentuj