Sam pre to i nie szumi ale po dodaniu potka to już szumiMam takie zrobione 4pcb(dwie na MAT02/03 i dwie na SSM2210/2220).Gra owszem,dośc ładnie,i raczej lepiej od pre na opampach (AD794).Mnie najbardziej odpowiadało bezpośrednio z CD do końcówek mocy .Jeżeli już ma być to pre to może jakieś proste na 2-3 tranach.Możesz zapolować na przedwzmacniacz napięciowy od Radmora 5102/5102T(jakieś 30 pln)
Bezpieczniki daj zwloczne, do sluchania muzyki --> ciezko dobrac tak bezpiecznik, przelicz sobie obciazenie/moc i dobierz. Ja przy zasilaniu +-40V uzywam 3.15A zwloczne i jeszcze nie udalo mi sie ich spalic na 8R obciazeniu.
Jezeli chcesz dobry preamp to mozesz sobie zbudowac np JC2 taki jak z ebaya. Zaledwie kilka tranzystorow.
Albo zaaplikuj jakis opamp pozadnie i tez bedzie dobrze. Moim zdaniem mozna by wykonac jakis fajny prosty pre na tranzystorach (taki old school).
Przyczyna była mała moc węglowych oporników. miałem przez to dodatkową robotę. Jak już wszystko sprawdziłem generatorem i oscyloskopem to puściłem muzykę, a tu niespodzianka. Były duże szumy, większe niż z Radmora, nawet jak odłączyłem kabel z sygnałem. Okazało się że to przedwzmacniacz tak szumi. po odłączeniu od końcówek nastała cisza. Próbowałem inaczej prowadzić kable, ale nic to nie dało. Muszę go wymienić. Jest to kit do składania bodajże z Ustki, z przedwzmacniaczem sterowanym napięciem. Nie polecam. Może ktoś da mi link do małoszumnego przedwzmacniacza? Kolumny mają kanał, który idzie dołem i z tyłu zwęża się na górze. W głośnikach mam już wymienione zawieszenia. Goniłem je na Sony TA-ES 610R, ale na imprezach czasem było mało. A te końcówki mają za dużo I pytanko na koniec: z generatora sinus 1kHz podany na wejście zwiększany aż do granicy załamania sinusa, prąd na mierniku pokazywał mi 1,84 A na szynę. Jakie dać bezpieczniki do wzmacniacza przy słuchaniu muzyki? Na razie mam 4 A ale nie wiem czy nie za duże.
Moje po zmianie oporników na metalizowane chodzą przy zasilaniu +/- 60V. Jeszcze nie mogę sprawdzić ich na ful, bo jeszcze nie mam odpowiednich kolumn. Na tych co mam membrany stukają o magnes a jeszcze mam zapas mocy. Kolumny zrobiłem kilka lat temu projektu niemieckiego zamieszczonego w radioelektroniku. Gdn 30/100/7 gdm 16/150 i 2x tubki i kopułka.
Zmień kolumny,te raczej bardziej do nagłośnienia dyskoteki no i dobre wieści z rezystorami bo obawiałem się,że przyczyna ich destrukcji było coś innego niż za mała moc (węglowe 0,25W,metalizowane 0,,6W).Niebawem będę składał to samo tylko na 2sk1529/2sc200 i tak myslę ,iż to bedzie ostatnia końcówka jaką zrobię.Pcb wytrawione,elementy zebrane,czeka w kolejceKoncepcja jest taka aby rozdzielić pre(selektor,potek volume ,ewentualnie jakaś prosta elektronika) i końcówki mocy w oddzielnych budowach ,może nawet z rozdzieleniem końcówek mocy na dwie obudowy.To jeszcze do przemyślenia.Wracając do kolumn gdybyś robił nowe to celuj w 3drożne.
Moje po zmianie oporników na metalizowane chodzą przy zasilaniu +/- 60V. Jeszcze nie mogę sprawdzić ich na ful, bo jeszcze nie mam odpowiednich kolumn. Na tych co mam membrany stukają o magnes a jeszcze mam zapas mocy. Kolumny zrobiłem kilka lat temu projektu niemieckiego zamieszczonego w radioelektroniku. Gdn 30/100/7 gdm 16/150 i 2x tubki i kopułka.
---------- Post dodany o 12:48 ---------- Poprzedni post o 00:04 ----------
Ostrzegam wszystkich przed ALPSem z silnikiem. Miałem z 2lata podobnego, też z silnikiem 2x50k, było wszystko ok. Przy tym , na jednym kanale mam takie ciekawe zniekształcenia, że głowa boli. Myślałem, że coś się stało z końcówkami, ale pozamieniałem końcówki, kanały przy alpsie i niestety wyszło na to, że ALPS jest uszkodzony, lbu takaj jego natura.
W końcu zapakowałem BG1 na IRFP140/9140 do obudowy.Wymieniłem wysłużone już końcówki Symasym w jednym ze wzmaków.
Pomiar z lewego kanału..W prawym podobnie.
Tymi lateralami sie wrecz wybornie steruje, pieknie reaguja na szybkie transjenty (z irfp nie szlo juz tak gladko, przy duzej predkosci mozna bylo na krawedziach prostokata jakies cuda wychwycic).
Bardzo prosto mozna z nich wzmaka zrobic, sa bardzo bezpieczne w uzyciu (same limituja max prad). Nie sa az takie konie robocze jak IRFP ale daja dobrze rade.
zbyszek
Do lateralnych jest oddzielna plytka - nazywa sie FET-amp, nie potrzeba tam stabilizacji pradu spoczynkowego.
Wiem,mam już polutowane i pozostało podłączyć kabelki dać radiator .No właśnie,o ile dobrze pamiętam pozytwnie pisałeś o tej koncówce i tak szkoda,że zaniechałeś dalszych doświadczen z 2sk1058/2SJ162.Mam nadzieję,wierzę,iż zagrają wybornie.Od dawna chciałem zrobić końcówkę na tych tranach.Te w środku to lateralne
wczoraj pdłączyłem BG1 na irfp140/9140 i słuchałem ok 6godz.Gra dla mnie zdecydowanie lepiej niż na 2sa1943/2sc5200.Bardzo stabilny prąd spoczynkowy,nie pływa i praktycznie niewiele sie zmienia dla R18=100 ohm.No i w kolejce czeka bg na lateralnych.A, takie pytanie : czy zamiast 2,2k R14,R15 można wstawić 2K?
Zostaw komentarz: