Tak to wygląda ten rozruch do tych traf .
Zrobiłem to tak żeby można złożyć to coś na prymitywa , czyli wystarczy zalutować cztery trany parę rezów i można włączać przełącznikiem bistabilnym - nie może nie działać .
Po dorzuceniu przerzutnika i kilku elementów smd przyciskiem monostabilnym - wandaloodpornym .
po dorzuceniu od spodu jeszcze jednego scalaczka i kilku elementów smd sensorem dotykowym - jest to niewrażliwe na wyładowania elektromagnetyczne .
Jeżeli ktoś zalutuje transoptorek to będzie sobie mógł tym sterować jakimś innym sterownikiem
Pcb koszt ok 20 zł plus przesyłka . Jak będzie jakieś zainteresowanie to wam to zamówię .
.
Co do tych wielkich sterowników które dawniej pokazałem, to będą jeszcze znacznie rozbudowane, powstanie przejściówka na innym procku wpinana w slot tego starego , układzik będzie można obsługiwać impulsatorem - tym samym wzmacniacz , wyświetlacz itp .
Nie nie zasilę, do tych protektorków podpina się zasilanie z głównego trafa , masę i plusik lub nap zmienne z przed mostka no w zależności od napięcia zas należy dobrać cztery rezystorki . Na początkowym schemacie już napisałem dwie wart dla 24 oraz 55 volt zasilania , ale z tego co zauważyłem należało by zrobić rozpiskę co 5 vo
czyli najlepiej zamowic trafo z odczepam 24V 20W lub pobrac napiecie z zasilania pomocniczego np 55V 80W. ale dobrze był by to rozpisac dla standardowych napiec.
Jak ktoś ma czas i pieniądze albo znajomości,to może się bawić w robienie obudów...osobiście nie polecam.
Przy min 3 szt jest już największy rabat,później tylko rozkładają się koszty przesyłek.
freedi wszystko zalezy bo jezeli bedzie mozliwosc zrobienia takiej obudowy np jaka ja mam w swojej e450 za np 400zl to dobra sprawa.
Jutro wstawiem wam rysunki przykładowej obudowy do koncówki mocy, wraz z otworami na gniazda itp. a w poniedziałek postaram się zrobić wycenę blach + radiatory z TME lub od Piekarza + anoda albo naturalna albo czarna - anoda zalezy od zakładu który bedzie ją robił (nie będę ukrywał, że anoda naturalna jest znacznie tańsza;p:)
A wystarczy zadzwonić i wszystko jasne :)
W zeszłym roku za 2 m sztangę zapłaciłem bodajże 300 zł.
tylko,ze w Hutniku profil A6023 jest szerokosci 195,5mm wiec wypadało by dac 2x195,5 (zebra najlepiej aby byly w poprzek bo wtedy jest najwieksza powierzchnia wymiany ciepła.
zadzwonie w poniedziałek to sie dowiem:)
- - - - - aktualizacja - - - - -
taka obudowe dam do wyceny. tylko bez napisu i otwory wentylacji wezsze.
spód blacha alu 3mm
gora blacha alu 2mm
tył blacha alu 3mm
front blacha alu 8 lub 10mm
podzielę się swoim doświadczeniem z odpalania e450...
1 - najważniejsze - MYJEMY PCB przed odpalaniem ! (do tego przekonał mnie dźwiedziu jeszcze przy phoenixie - dzięki jego radą uniknąłem smrodu E450 - miałem niewidoczną kulkę cyny w kalafoni, która robiła zworę)
2 - sprawdźcie dokładnie te dodatkowo dolutowane kondensatory - u mnie na 1 PCB lewy kondensator zyskał połączenie z ścieżką pod diodą zenera (za długa nóżka - podczas lutowania uszkodziła się solder maska...)
3 - sprawdźcie dokładnie tunelowania - u mnie nie było przejścia obok R55
4 - nie wystraszcie się, przy pomiarze BIASU - trochę pokręcicie potencjometrem zanim miernik coś pokaże....
5 - PAMIĘTAJCIE ! PIERWSZY RAZ UKŁAD ZAWSZE URUCHAMIAMY NA ŻARÓWKACH ! I CIĄGLE KONTROLUJEMY TEMPERATURĘ ! dzięki temu pomimo błędów - nic nie wydymicie ....
6 - TRANZYSTORY lutujemy parami ! tak by ich parametry były takie same bądź zbliżone
raz jeszcze wielkie podziękowania dla DŹWIEDZIA za instrukcję
wyjdę na malkontenta może...ale szkoda że nie da się zrobić opcji sterownika w wersji "top full" ..tzn coś ala w oryginale 450 tak żeby mógł obsłużyć całą integrę. Na płycie zaaplikować wszystkie zabezpieczenia na głośniki, zabezpieczenia końcówek, termiczne do tego soft start i do tego sterownik panela przedniego tzn głośność na ewentualnym ALPS'ie i Selektor z przekaźnikami (dodatkowa płytka ) na wejściu. Wtedy byłoby wszystko zwarte i kompletne. A w chwili obecnej soft start będzie jedną płytką, zabezpieczenia drugą, a trzecią sterownik volume+selector integry. Kolejnych kilka płytek w środku.
Sterownik w wersji V2 kolegi Jaskiniowca to fajna opcja i jest tam praktycznie wszystko, ale brak tam np obsługi sterowania wzmakiem choćby selektor kilku wejść i silnik Alpsa. Pewnie większość nie będzie się bawić w integrę wiec to nie bedzie konieczne, ale mi akurat taka opcja się podoba...jak w oryginale.
Skomentuj